سه‌شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲

برگزاری کنگره ملی شهدا در چهار شهرستان خراسان رضوی

کنگره شهدا

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: در سال ۱۴۰۰، در چهار شهرستان استان خراسان رضوی از جمله کاشمر کنگره ملی شهدا برگزار می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، سردار حسینعلی یوسفعلی‌زاده، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در دومین نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و ارزش‎های دفاع مقدس شهرستان کاشمر که  در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه در تمامی استان خراسان رضوی تنها چهار شهرستان تعداد شهدای دفاع مقدس‌شان به بیش از هزار نفر می‎رسد، گفت: کاشمر قدیم که اکنون شامل شهرستان‎های کاشمر، خلیل‎آباد و بردسکن می‎شود و همچنین سبزوار، نیشابور و تربت‌حیدریه از جمله این چهار شهرستان هستند.

وی ادامه داد: سال ۱۴۰۰ در این چهار شهرستان کنگره ملی برگزار خواهد شد، که نسبت به یادواره‎های محلی تفاوت ویژه‎ای دارد، در کنگره‎های ملی از سوی رهبر معظم انقلاب پیام صادر شده و پشتیبانی بیشتری صورت می‎گیرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی عنوان کرد: جلسات مربوط به کنگره شهدای ۱۴۰۰ از ابتدای مهرماه برگزار و ساختارهای استانی از جمله شورای عالی سیاست‎گذاری به ریاست امام جمعه مشهد و جانشینی استاندار خراسان رضوی تشکیل شده است.

وی بیان کرد: در این جلسات سیاست‎ها، راهبردها و کلیات حرکت کنگره ملی شهدا طی دو سال آینده تصویب می‎شود، همچنین ریاست شورای برنامه‎ریزی و هماهنگی کنگره با استاندار استان خراسان است. در تابعیت شورای برنامه‎ریزی و هماهنگی ۲۰ کنگره پیش‌بینی شده که کمیته تبلیغات محیطی، المان‎ها و یادمان‎های شهدا از آن جمله است.

یوسفعلی‌زاده با اشاره به اینکه برنامه‎ریزی می‎شود هرچه زودتر ستاد شهرستان‌ها نیز تشکیل شود، ادامه داد: چون قبل از برگزاری کنگره ملی توسط رهبر معظم انقلاب، نمایندگانی به استان می‎آیند و اقدامات انجام شده در زمینه حفظ آثار و حفظ ارزش‎های دفاع مقدس و پرداختن به زنده نگه داشتن یاد و نام شهیدان و کارهای اجرایی را به‌صورت جدی رصد می‎کنند، به همین خاطر اگر کارها آماده باشد اجازه برگزاری کنگره شهدا داده می‎شود.

وی ادامه داد: نه تنها از نمایندگی‎های بنیاد و حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در شهرستان‌ها هیچ حمایت خاصی نمی‌‏شود و کارها به‌صورت ساختار مردم‌نهاد و انقلابی و یک مطالبه کلی در حوزه ایثار و شهادت و حفظ ارزش‎ها صورت می‎گیرد، بلکه مسئولان این نمایندگی‎ها برای این فعالیت‎ها هیچ حقوقی دریافت نمی‎کنند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان کرد: ساختارها به‌طور ذاتی وظیفه دارند به حوزه ایثار و شهادت و نشر ارزش‎های دفاع مقدس بپردازند، اگرچه دشمن تلاش می‎کند با سوء استفاده از احساسات جوانان به آرامش، ثبات و اقتدار کشور خدشه وارد کند، اما ما نیز باید داشته‎های ایمانی، انقلابی و انگیزه‎های حماسی و دفاع مقدس را حفظ کنیم.

یوسفعلی‌زاده همچنین با تأکید براینکه باید برای رونق‌بخشی مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر بیش از این تلاش شود، تصریح کرد: شهدای مدفون شده در دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر باید مکانی برای انس، عروج و پرورش انسان‌های رهرو شهیدان باشد.

منبع: ایکنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.