شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲

شهردار همدان:

میراث فرهنگی برای رونق گردشگری همدان برنامه داشته باشد

شهردار همدان

همدان- شهردار همدان گفت: سازمان میراث فرهنگی انتظار داریم برای توسعه گردشگری برنامه داشته باشد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری همدان عباس صوفی شهردار همدان در همایش نقش «رویدادهای بین‌المللی در توسعه گردشگری» با بیان اینکه ما به دنبال این هستیم همدان به حق خود در حوزه گردشگری دست یابد اظهار کرد: اتفاقاتی که در این حوزه رخ داده است نشان می‌دهد همه مسؤولان و مردم مشتاق تحقق این مهم هستند.
وی با بیان اینکه ظرفیت‌های همدان در جهان بی‌نظیر است تصریح کرد: غار علیصدر در دنیا بی‌نظیر و بوعلی‌سینا در جهان یکتاست به طوری که همه پزشکان جهان خواستار سفر به همدان هستند.
صوفی با بیان اینکه از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انتظار داریم برای توسعه گردشگری همدان برنامه داشته باشد خاطرنشان کرد: ما در شهرداری آماده‌ایم و در حال پیرایش شهر هستیم تا هم شهروندان و هم گردشگران از حضور در این شهر کهن و تاریخی لذت ببرند.
وی با اشاره به اینکه شورای شهر عوارض ساخت هتل در همدان را رایگان اعلام کرده است گفت: اگر بخواهیم واقعی نگاه کنیم باید سازمان میراث فرهنگی به عنوان متولی صنعت گردشگری، پیشرو این مهم باشد و برنامه ارائه کند.
صدور ۴۴ موافقت اصولی گردشگری در همدان
علی مالمیر مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان با بیان اینکه ظرفیت نیروی انسانی و مدیریت پس از برگزاری رویدادهای بین‌المللی افزایش می‌یابد از صدور ۴۴ موافقت اصولی گردشگری در همدان خبر داد.

مالمیر با بیان اینکه ظرفیت نیروی انسانی و مدیریت پس از برگزاری رویدادها افزایش می‌یابد خاطرنشان کرد: برگزاری رویدادها توجه افراد خارج از استان را به داخل به ویژه در حوزه سرمایه‌گذاری معطوف می‌کند.
وی تأکید کرد: در سال ۹۷، ۳۴ موافقت اصولی گردشگری صادر شده است در حالی که این میزان در ۶ ماهه ابتدای سال جاری به ۴۴ مورد رسیده که متاثر از رویدادهای گردشگری سال گذشته بوده است که در استان برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.