شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰

آیت‌الله علم‌الهدی:

دانشجویان به عنوان مرزبانان فرهنگی باید جلو نفوذ دگراندیشان خارجی و داخلی را بگیرند

آیت الله علم‌الهدی:

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: دانشجویان مرزبانان فرهنگی کشور هستند که باید جلو نفوذ دگراندیشان خارجی و داخلی را بگیرند.

به گزارش قدس آنلاین، آیت‌الله سید احمد علم الهدی عصر امروز در دیدار با استادان و جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی اظهار داشت: بسیج به عنوان نماد مردم‌سالاری دینی در عرصه‌های مدیریتی دینی کشور نمود پیدا کرد و اکنون عرصه فعالیت بسیج منحصر به زمینه‌های نظامی و دفاعی نیست بلکه این نهاد مقدس در همه عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کشور ایفای نقش می‌کند.

وی با اشاره به اینکه دموکراسی و مردم سالاری فقط در مردم‌سالاری دینی قابل اجراست و در دیگر موارد مصداق عینی ندارد و شعاری است، افزود: بسیج یک نهاد مقدس است که مردم‌سالاری دینی را با نمادی شفاف به دنیا نشان می‌دهد.

امام جمعه مشهد ادامه داد: حقوق مردم، حاکمیت و مالکیت مردم به سرنوشت جامعه  فقط در مردم سالاری دینی قابل تحقق است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به نقش بسیج دانشجویی اظهار داشت: مرزبانی اندیشه، فکر و اصول انقلاب از وظایف اصلی بسیج دانشجویی و طلاب است تا آن را از افکار منحرف مصون بدارد.

وی گفت: امروز خطر حمله دگراندیشان منحرف به آرمان‌ها و اصول انقلاب حتی در کانون‌های تعلیم و تربیت احساس می‌شود لذا ما باید تلاش کنیم انقلابی بودن و پایبندی به اصول و آرمان‌ها را از راه پرورش افکار و اندیشه‌ها حفظ کنیم.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: امروز در دنیایی نیستیم که مردم با زور و تحکم انقلابی شوند و بتوانند از آرمان‌های انقلاب پاسداری کنند، انقلاب باید با کارکردهای فرهنگی قدرت نفوذ در اندیشه و افکار اقشار مختلف را داشته باشد. اگر توانستیم اندیشه انقلابی را در افکار وارد کنیم جامعه به خودی خود انقلابی می‌شود.

وی اظهار داشت: امروز دنیای استکبار خود را در میدان جدید مقابله با فرهنگ ایرانی اسلامی و انقلابی می‌بیند که دیگر قدرت مالی نمی‌تواند آن را در این میدان پیروز کند و آن میدان رقابت فرهنگی است. در میدان تقابل فرهنگ‌ها، فرهنگی پیروز می‌شود که گرایش آن به خصلت‌های پاک فطری و انسانی بیشتر باشد و اینجاست که فرهنگ غرب در مقابل فرهنگ مردم سالاری دینی ایران اسلامی احساس شکست می‌کند.

وی گفت: در چنین شرایطی مجامع بین‌المللی و کنوانسیون‌ها بر اساس حفظ منافع استکبار و تحمیل منافع آنها بر ملت‌های مستضعف جهان فعالیت می‌کنند و یونسکو نیز یکی از همین مجامع است که در راستای اهداف جنگ تمدن‌ها  و تامین منافع کشورهای استکباری فعالیت می‌کند.

آیت الله علم‌الهدی افزود: یونسکو بار بخش فرهنگی جنگ تمدن‌های استکبار را بر دوش دارد، فعالیت یونسکو بر مبنای براندازی فرهنگ و تمدن‌های دیگر که با اصول استکباری در تعارض هستند معنی می‌شود و این نهاد تلاش می‌کند با ترویج و گسترش دگراندیشی نسل‌ها و نمادهای فرهنگی و ارزشی جوامع را به نفع استکبار عوض کند لذا وظیفه دانشجویان بسیجی است که با هوشیاری و بصیرت به عنوان مرزبانان فرهنگی کشور، نگذارند جریان منحرف دگراندیشی استکباری در اندیشه و فرهنگ ما نفوذ کند.

وی اظهار داشت: دانشجویان مرزبانان فرهنگی کشور هستند که باید جلو نفوذ دگراندیشان خارجی و داخلی را بگیرند، رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند دانشجویان باید پای آرمان‌های انقلاب بایستند و از هیچ چیز نترسند و احساس مسوولیت کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.