چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹

مرکز بزرگ توانبخشی معلولان با کمک خیرین در مشهد در حال ساخت است

معلولان

مدیرعامل آسایشگاه معلولان شهید فیاض بخش مشهد گفت: بزرگترین مرکز توانبخشی معلولان در خاورمیانه با کمک خیرین در مشهد در حال ساخت است.

به گزارش قدس آنلاین، یوسف کامیار در نشست خبری به مناسبت روز جهانی معلولان افزود: این پروژه در زیربنایی معادل ۴۵ هزار متر مربع با مشارکت خیرین و شماری از دستگاه‌ها و مجموعه‌ها در مشهد در حال اجراست.

وی با بیان اینکه نقشه معماری این مرکز توسط طراح برج میلاد در تهران به صورت رایگان تهیه شده‌ است گفت: بهزیستی استان خراسان رضوی هزینه ۵۳ میلیارد ریالی صدور پروانه ساخت این مجموعه را تقبل کرده و شهرداری مشهد نیز هزینه‌های مربوط به آتش‌نشانی برای ساخت این مجموعه را بر عهده گرفته است.

وی ادامه داد: هم اکنون در مرحله دریافت پروانه‌های اجرایی مربوطه هستیم و مرحله نخست این مجموعه شامل فونداسیون و زیرسازی تاکنون اجرا شده است.

کامیار گفت: طبق برآورد انجام شده ساخت این مجموعه ۱۸۰۰ میلیارد ریال هزینه دارد که با در نظر گرفتن هزینه تجهیزات این رقم به ۲ هزار میلیارد ریال می‌رسد.

وی افزود: ظرفیت پذیرش معلول در این مجموعه ۱۲۰۰ نفر در بخش شبانه روزی است و در بخش روزانه نیز دارای ظرفیت نامحدود برای ارائه خدمات می‌باشد.

وی با بیان اینکه مدت اجرای این پروژه سه سال در نظر گرفته شده‌ است اظهار داشت: این مرکز دارای بخش‌های توانبخشی متعدد از جمله فیزیوتراپی، کار درمانی، گفتار درمانی، کلینیک مشاوره، مددکاری و بخش آب درمانی خواهد بود.

مدیرعامل آسایشگاه معلولان شهید فیاض بخش با بیان اینکه کمک و مشارکت خیرین و نیکوکاران می‌تواند در تسریع در اجرای این پروژه نقش بی‌بدیل ایفا کند گفت: این آسایشگاه هم اکنون دارای ۵۰۰ معلول در دوره سنی شیرخوار تا کهنسالی است و به بیش از این تعداد نیز خدمات توانبخشی ارائه می‌کند.

وی افزود: سرانه نگهداری و خدمات توانبخشی هر معلول در این آسایشگاه ماهانه معادل ۳۵ میلیون ریال است که خیرین کمک‌های خوبی در این زمینه دارند.

وی ادامه داد: هزینه این آسایشگاه ماهانه ۳۰ میلیارد ریال است که به صورت خدمات، کمک‌های نقدی و غیر نقدی توسط خیرین و نیکوکاران تامین می‌شود که چهار میلیارد ریال این میزان نیز از محل اعتبارات دولتی از سوی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی تامین می‌گردد.

کامیار گفت: از ابتدای امسال ۱۹ هزار و ۳۱۷ جلسه فیزیوتراپی، سه هزار و ۳۵۰ جلسه کاردرمانی و حدود ۹ هزار مورد معاینه توسط پزشک عمومی و تخصصی برای معلولان این آسایشگاه ثبت شده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.