یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷

سازمان همکاری اسلامی خواستار پایان نقض حقوق بشر توسط هند در کشمیر شد

سازمان همکاری

سازمان همکاری اسلامی ضمن برگزاری نشستی ضمن محکوم کردن اقدامات دهلی نو در قبال مردم کشمیر خواستار پایان نقض حقوق بشر توسط نظامیان هندی شد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، به نقل از ای.آر.وای نیوز، سازمان همکاری اسلامی بار دیگر خواستار پایان نقض حقوق بشر توسط هند در کشمیر شد.

گزارش‌ها حاکی است کمیته حقوق بشر این سازمان ضمن برگزاری یک نشست ویژه تاکید کرد: آینده کشمیر باید به دست مردم و مسلمانان این منطقه تعیین شود و هند حق ندارد برای میلیون مسلمان تصمیم گیری کند.

نمایندگان این سازمان تاکید کردند: مردم کشمیر از 5 اوت (119 روز پیش) در خانه خود حبس شده‌اند و نظامیان در سراسر منطقه حکومت نظامی برقرار کرده‌اند این یک اقدام زننده است و هند باید هر چه سریع تر حکومت نظامی منطقه را به پایان برساند.

همچنین این سازمان استفاده وسیع از تفنگ‌های ساچمه‌ای و گاز اشک آور توسط نظامیان هندی را در منطقه محکوم کرده و تاکید کرد: گلوله‌های ساچمه‌ای تا کنون باعث نابینا شده ده‌ها هزار نفر شده است.

این سازمان از مسئولین سازمان ملل نیز خواستند تا به صورت جدی مساله کشمیر را پیگیری کرده و برای حل آن اقدام نمایند.

گفتنی است اخیرا بی بی سی ضمن انتشار گزارشی فاش کرده بود که نظامیان هندی علاوه بر بانوان به مردان کشمیری نیز تجاوز می‌کنند.

این در حالی است که هند طی 3 دهه اخیر بیش از 100 هزار نفر از مردم کشمیر را کشته و باعث مفقود الاثر شدن 10 هزار نفر دیگر شده است.

دهلی نو با لغو ماده 370 قانون اساسی عملا تلاش خود برای به اقلیت کشیدن مسلمانان منطقه را آغاز کرده است و اگر اقدامی جدی برای مقابله با تصمیم هند صورت نگیرد طی سال‌های آتی دیگر مسلمانان مالک کشمیر نخواهند بود.

انتهای پیام/.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.