یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱

وزیر کشور:

تاکنون ۳۷۸ نفر ثبت‌نام کرده‌اند

رحمانی فضلی

عبدالرضا رحمانی فضلی با بیان اینکه ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس در همه حوزه‌ها شروع شده است و ۳۷۸ نفر تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: از همه مسئولان می‌خواهم که مرّ قانون را رعایت کنند.

قدس آنلاین: عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به منظور بازدید و سرکشی از روند ثبت نام داوطلبان حضور در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد ستاد انتخابات وزارت کشور شد.

وی در جریان این بازدید در جمع  خبرنگاران گفت: ما امروز که روز مجلس است را آغاز ثبت‌نام نامزدها قرار دادیم و در همه حوزه‌ها ثبت نام شروع شد و ۳۷۸ نفر تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند و امیدواریم که امسال انتخابات باشکوه قانونی و سالم داشته باشیم.

وی افزود: امیدوارم مجلس پرتوان و در حد نظام جمهوری اسلامی باشد. از همه مسئولان می‌خواهم که مرّ قانون را رعایت کنند و وزارت کشور نیز به همه وظایف خود عمل خواهد کرد.

رحمانی فضلی تاکید کرد: با هماهنگی های لازم که میان شورای نگهبان و همه دستگاه‌های اجرایی و آمادگی لازم در ۲۰۸ فرمانداری که حوزه های انتخابیه هستند ایجاد شد و ثبت‌نام ها در حال انجام است.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه اعضای هیأت های اجرایی باید انتخاب شوند، اظهار داشت: با همکاری هیأت اجرایی و هیأت نظارت، وزارت کشور تلاش می‌کند که کار خود را مطابق قانون پیش ببرد.

عقل حکم می‌کند در شرایط انتخابات ثبات مدیریتی حاکم باشد

وی در پاسخ به پرسشی درباره سخنان اخیرش با مضمون اینکه اگر لازم باشد فرمانداران حتی در شب انتخابات هم تغییر می کنند، گفت: اصل و بنا و عقل بر این حکم می کند که در شرایطی که وارد انتخابات می شویم در حوزه های انتخابیه ثبات مدیریتی حاکم باشد، اما برخی نظرها در رسانه‌ها مطرح شد که جابجایی ها سیاسی و له یا علیه اشخاصی است، من گفتم که ما در فرمانداری ها به ثبات می اندیشیم اما حضور فرمانداران در فرمانداری ها و استانداران در استانداری ها فقط معطوف به انتخابات نیست بلکه مجموعه ای از شرایط است که باید با توجه به آن ایفای نقش کنند و باید مطابق تمامی ماموریت های خود عمل کنند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: اما این را هم گفتم که اگر اتفاقی افتاد که ما در بررسی‌های نهایی حس کردیم باید جابجایی صورت گیرد که به نفع همه است حتما این کار را خواهیم کرد اما امیدوارم این اتفاق واقعا نیفتد.

وزیر کشور افزود: خیلی از فرمانداری ها و بخش‌داری‌های ما چون به صورت سرپرستی اداره می شوند امروز دستور دادیم که سرپرستی همه آنان تصویب شود اما اگر در همین ایام فرماندارانی که در مسیر تایید شدن هستند بررسی ها و استعلام‌هایشان به پایان برسد ما آنان را نصب خواهیم کرد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.