یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۷

شناسایی شبکه قاچاق داروی دام توسط کارشناسان دامپزشکی سبزوار

قاچاق داروي دامي در ايلام

رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار از شناسایی و دستگیری عاملان باند قاچاق داروی دامی با همکاری دادستانی شهرستان در مرکز یکی از استان‌های بزرگ کشور خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، ولی اله جغتایی در این خصوص گفت: با توجه به سرنخ های موجود در شهرستان،کارشناسان این شبکه اقدام به شناسایی این باند از طریق فضای مجازی کردند که با توجه به مستندات جمع آوری شده و بنا به حکم دادستان شهرستان ، کارشناس این شبکه به استانی که این شرکت دارویی متخلف در آنجا مشغول فعالیت بود  جهت تکمیل روند پیگیری قضایی پرونده عزیمت کرد.

رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار ادامه داد: طی هماهنگی بعمل آمده توسط مقامات قضایی شهرستان و استان مد نظر پرونده ای در شعبه دادسرای جرائم پزشکی تشکیل و با همکاری پلیس فاتب مدیرعامل این شرکت دارویی در حین  انجام معامله داروی قاچاق دستگیر و داروهای قاچاق مکشوفه در حین معامله ، همراه مقداری داروی کشف شده از انبار نامبرده نیز ضبط و پرونده مربوطه در حال رسیدگی می باشد .

وی افزود: داروی های دامی قاچاق که بیشتر از نوع آنتی بیوتیک ها هستند با توجه به عدم امکان کنترل کیفیت و ماهیت و بعضا باتوجه به لیبل گذاری تقلبی منجر به خسارات به دامداران و تهدید سلامت جمعیت دامی می شوند و از طرفی این نوع داروها با بهانه خارجی بودن با قیمت بالا خرید و فروش می‌شوند.

جغتایی گفت: این شبکه با همکاری مقام قضایی بطور جد بازرسی از داروخانه ها ،کلینیک ها و آزمایشگاههای دامپزشکی را در دستور کار دارد و در صورت مشاهده هرگونه داروی فاقد مجوز سازمان دامپزشکی کشور پیگیری قضایی صورت خواهد گرفت.

منبع : ایلنا 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.