دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد

بستری شدن ۵۵۵ نفر از مبتلایان به ویروس آنفلوآنزا در مراکز درمانی گیلان

علوم ژزشکی گیلان-آنفلوآنزا

گیلان- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با مراقبت و پایش مستمر تاکنون نزدیک به ۱۸۰۰ نفر از درمان سرپایی بهره مند و ۵۵۵ نفر که با علائم مشابه آنفلوآنزا مراجعه کرده بودند در مراکز درمانی گیلان بستری شدند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی گیلان ؛ فردین مهرابیان در خصوص وضعیت شیوع بیماری آنفلوآنزا در گیلان اظهار کرد:  با مراقبت و پایش مستمر آنفلوآنزای امسال که از ابتدای مهرماه شروع شد، تاکنون منجر به درمان سرپایی نزدیک به ۱۸۰۰ نفر و بستری ۵۵۵ نفر که با علائم مشابه آنفلوآنزا مراجعه کرده بودند، شد.

مهرابیان ادامه داد: پس از انجام آزمایشات تخصصی، ۵۸ نفر مبتلا به ویروس آنفلوآنزا تشخیص داده شدند و درمان تخصصی مربوطه انجام گرفت. متاسفانه علیرغم اقدامات درمانی، شش نفر فوت شدند که اکثرا به علت مراجعه دیرهنگام و وجود بیماری زمینه ای بوده است.

وی در پایان تاکید کرد: شستن مرتب دست ها جهت جلوگیری از انتقال ویروس از دست ها به مخاط بینی و دهان و چشم، خودداری از دست دادن و روبوسی با افراد دارای علایم سرماخوردگی، پوشاندن دهان با دستمال تمیز در هنگام عطسه و سرفه و پرهیز از انجام این کار با دست ها، جدا کردن وسایل شخصی مثل قاشق و بشقاب و لیوان فرد بیمار از بقیه افراد خانواده، استفاده از ماسک برای بیماران، حفظ فاصله حداقل یک متری از دیگران هنگام سرفه و عطسه و جلوگیری از مصرف خودسرانه دارو و پرهیز بیماران از حضور در محل کار و ترددهای غیرضروری در اماکن عمومی از راهکارهای موثر برای مقابله با سرایت بیماری در جامعه است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.