سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸

۱۰درصد پیله تر ابریشم توسط مددجویان گیلانی تولید شد

کمیته امداد گیلان-تسهیلات ارزان قیمت

گیلان- مدیرکل کمیته امداد گیلان از تولید ۱۰ درصد پیله تر ابریشم استان توسط مددجویان این نهاد خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از کمیته امداد استان گیلان ؛ عباس اهرابی با بیان اینکه گسترش توتستان ها و پرداخت تسهیلات ارزان به مددجویان این بخش از برنامه های این نهاد است گفت:توسعه و ترویج پرورش کرم ابریشم در بین خانوارهای تحت حمایت باهدف ایجاد شغل و افزایش درآمدهای جانبی برای آن‌ها یکی از برنامه‌های مهم معاونت اشتغال است.

وی با اشاره به ظرفیت خوب گیلان برای توسعه صنعت نوغانداری افزود : دوره پرورش کرم ابریشم ۴۵ روزه است که در زمان کوتاه بازدهی بالایی دارد و می تواند در کنار کشاورزی به عنوان شغل دوم خانواده ها  محسوب شود .

اهرابی اظهار داشت:  طی هفت ماه امسال، راهبران شغلی ۵۰۶ مددجوی را شناسایی‌ کرده و در حال انجام اجرای طرح اشتغال هستند.

 وی همچنین از همکاری کمیته امداد با سایر دستگاه‌ها و نهادهای متولی آموزش برای ارائه آموزش‌های شغلی و مهارتی به مددجویان خبر داد و گفت: مددجویان کمیته امداد گیلان می‌توانند به صورت رایگان از این آموزش‌ها برخوردار شوند و سپس برای ایجاد کسب و کار مورد نظر خود اقدام کنند.

اهرابی با اشاره به اینکه در حال حاضر ظرفیت بسیار خوبی برای اشتغالزایی در مناطق روستایی استان وجود دارد ، تصریح کرد: مددجویان روستایی برای ارتقای وضعیت معیشت می‌توانند در زمینه‌های کشاورزی، دامپروری، شیلات و صنایع‌دستی طرح‌های اشتغالزایی را اجرایی کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.