سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی

خودروسازان داخلی تولید خودروهای کم‌مصرف و برقی را در اولویت قرار دهند

خودرو سازی

نماینده مردم نیشابور و عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به موضوع مصرف سوخت و آلودگی هوا خودروسازان داخلی تولید خودروهای کم‌مصرف و برقی را در اولویت قرار دهند.

به گزارش قدس آنلاین، حمید گرمابی درباره ضرورت تولید خودروهای کم مصرف با توجه به افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: مصرف بنزین خودروهای خارجی ۵۰ درصد کمتر از همتایان داخلی آنها است که این امر از یک سو به اقتصاد کشور کمک کرده و از سوی دیگر از آلودگی هوا می‌کاهد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر استفاده از خودروهای هیبریدی و برقی در دنیا گسترش یافته است، افزود: خودروهای برقی خارجی از نظر قیمت مناسب بوده و توان رقابت با سایر خودروها را دارند.

گرمابی ادامه داد:  فرصتی به دست آمده تا زیرساخت موردنیاز برای تولید این خودرو فراهم شود، بنابراین خودروسازان باید تولید خودروهای کم مصرف و برقی را در دستور کار خود قرار می‌دادند، چون دستیابی به این نوع فناوری و تولید انبوه خودروهای هیبریدی یا برقی زمان‌بر است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ارزانی بنزین سبب بی‌انگیزگی خودروسازان در تولید خودروهای برقی و هیبریدی شده بود؛ اما با قیمت فعلی بنزین، خودروسازان باید هر چه سریع‌تر به فکر تولید خودروی برقی و هیبریدی باشند.

گرمابی درباره تولید باتری خودروهای برقی اضافه کرد: نمی‌توان باتری خودروهای هیبریدی و برقی یک شبه تولید کرد بلکه باید مدت‌ها برای آن برنامه‌ریزی کرده و زیرساخت موردنیاز را فراهم کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: در صورت سرمایه‌گذاری مناسب خودروسازان، می‌توان از ظرفیت دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان برای تولید باتری خودروهای برقی و هیبریدی استفاده کرد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.