چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱

طی پیامی به مناسبت روز جهانی معلولین؛

دستور تولیت آستان قدس برای مناسب‌سازی فوری معابر حرم رضوی برای معلولین

تولیت

تولیت آستان قدس رضوی در پیامی ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولان بر ضرورت مناسب سازی فوری مسیرهای حرم مطهر تأکید و تصریح کرد: تسهیل مسیرهای رفت و آمد معلولان، جانبازان، نابینایان و افراد کم توان به حرم مطهر بویژه ضریح مطهر باید در اولویت مدیران باشد.

به گزارش قدس آنلاین، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت محترم  آستان قدس رضوی به مناسبت روز جهانی معلولین به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روز معلولین روز پاس داشت ارزش هاست؛ روز به اثبات رساندن خواستن توانستن است. روز نشان دادن ما می توانیم است.

روز جهانی معلولین فرصتی شد  تا از مدیران آستان قدس رضوی بخواهم تا ضمن تهیه گزارشی نسبت به وضعیت حرم مطهر و دستگاه های مرتبط با آستان قدس در خصوص تسهیل رفت و آمد معلولان، فراهم سازی شرایط زیارت راحت و آسان برای این قشر از جامعه را مورد توجه قرار دهند.

تسهیل مسیرهای رفت و آمد معلولان، جانبازان، نابینایان و افراد کم توان به حرم مطهر بویژه ضریح مطهر باید در اولویت مدیران باشد و کوچک ترین مانع و زحمت برای زیارت زائران پذیرفتنی نیست و باید در کمترین زمان ممکن برطرف شود.

همچنین از شهرداری و دستگاه‌های اجرایی درخواست می‌شود موضوع ایجاد شرایط مناسب برای رفت و آمد معلولان بویژه مسیرهای منتهی به حرم مطهر با حساسیت دنبال کنند تا بتوانیم در همه ایام سال به فکر این قشر جامعه باشیم.

منبع: آستان نیوز 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.