چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱

ممنوعیت فروش خودروهای نظامی آلمان به عربستان لغو شد

سلاح آلمان

دادگاهی در آلمان فروش خودروهای زرهی به عربستان را که در واکنش به قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی تعلیق شده بود، باطل کرد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، به نقل از خبرگزاری رویترز، دادگاهی در آلمان در حالی که دولت این کشور در واکنش به قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه در اکتبر ۲۰۱۸ میلادی تصمیم به لغو فروش خودروهای نظامی آلمانی به عربستان سعودی گرفته بود، این تعلیق را ابطال نمود.

دادگاه فرانکفورت آلمان چنین ارزیابی کرد که دولت آلمان، رویه‌های لازم برای بی اعتبار کردن مجوز صادرات ۱۱۰ دستگاه خودروی زرهی به نیروهای زمینی عربستان سعودی را رعایت نکرده است. این حکم قابل تجدید نظر است.

در گزارشی که پس از شش ماه تحقیق به رشته تحریر درآمد، سازمان ملل اظهار داشته است که جمال خاشقجی، قربانی یک اعدام غیرقانونی است که طبق قوانین بین المللی حقوق بشری، دولت عربستان سعودی مسئول آن است. شواهد نشان می‌دهد پس از کشته شدن خاشقجی در کنسولگری عربستان در ترکیه، جسدش تکه تکه شده و از آنجا خارج گردیده است.

در روز چهارشنبه ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۹میلادی، محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی با قبول کردن مسئولیت قتل خاشقجی، اظهار داشت که این قتل در دورهٔ زمامداری وی انجام گرفته و تمامی مسئولیت این کار را می‌پذیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.