چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

مخالفت کنگره آمریکا با شرکت روسیه در نشست سران گروه ۷

آمریکا

مجلس نمایندگان کنگره آمریکا قطعنامه‌ای را با رای مثبت ۳۳۹ نماینده تصویب کرد که در آن با شرکت روسیه در نشست آتی سران کشورهای گروه ۷، تا زمانی که مسکو از سیاست‌های فعلی خود دست برنداشته، مخالفت شده است.

به گزارش گوه بین الملل قدس آنلاین، به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، نشریه آمریکایی «هیل» نوشت: مجلس نمایندگان کنگره آمریکا قطعنامه‌ای را در مخالفت با شرکت روسیه در نشست آتی سران کشورهای گروه هفت تصویب کرد. 339 نماینده از این قطعنامه حمایت کرده و 71 نفر به آن رای مخالف دادند.

این سند در ماه آگوست سال 2019 از سوی نمایندگان جمهوری‌خواه و پس از آن که "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا خواستار بازگشت روسیه به گروه 7 شده بود، به کنگره ارائه شد.

این روزنامه یادآور شده است: در این سند "حمله" روسیه به جامعه دموکراتیک در سراسر جهان، از جمله ایالات متحده و دیگر کشورهای گروه 7 محکوم شده و همچنین از تلاش‌های اوکراین برای دفاع از این کشور در برابر تهاجمات روسیه حمایت شده است.

علاوه بر آن، در این قطعنامه از رهبران کشورهای عضو گروه 7 خواسته شده تا با بازگشت روسیه به این گروه، تا زمانی که این کشور بخشی از خاک اوکراین، از جمله شبه جزیره کریمه را به اشغال خود درآورده و به حمله خود به کشورهای دموکراتیک در سراسر جهان ادامه می دهد، مخالفت کنند.

لازم به یادآوری است که دونالد ترامپ در اواسط ماه آگوست بازگشت روسیه به گروه 7 را منطقی خواند، برای اینکه بسیاری از مباحث مربوط به روسیه شده و بدون مشارکت مسکو قابل حل و فصل نخواهد بود. "امانوئل ماکرون" رئیس جمهوری فرانسه نیز از شرکت روسیه در نشست بعدی گروه 7 حمایت کرده است.

کاخ کرملین در پاسخ به این مسئله اعلام کرد که روسیه قصد بازگشت به گروه هشت را ندارد، ولی با همه کشورها در عرصه‌های بین المللی دیگر همکاری خواهد کرد.

 مسکو در سال 2014 و پس از الحاق کریمه به روسیه از گروه 8 (شامل: آمریکا، کانادا، آلمان، ایتالیا، ژاپن، انگلیس، فرانسه و روسیه) حذف شد.

 انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.