پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱

معاون اداره کل آموزش و پرورش استان در گفتگو با قدس آنلاین:

هیچ یک از مدارس خراسان رضوی هفته آینده به دلیل شیوع آنفولانزا تعطیل نمی شوند

علی نوری

معاون آموزش وپرورش خراسان

هیچ یک از مدارس استان هفته آینده به دلیل شیوع آنفولانزا تعطیل نمی شوند

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار قدس آنلاین با اشاره به شیوع آنفولانزا در استان گفت:  به دلیل پیشگیری از شیوع این بیماری و تسری به دیگر دانش آموزان  برخی از شهرستان ها مدارس را تعطیل کردند که با بهبود وضعیت و کاهش  آلودگی هوا موج آنفولانزا رو به کاهش است.

دکتر ایرج سعادتمند عنوان کرد:  اگرچه شیوع آنفولانزا تا دو هفته دیگر در کشور ادامه دارد ولی اقدامات پیشگیرانه خوبی توسط وزارت بهداشت و درمان در حال انجام است و خوشبختانه تاکنون هیچ دانش آموزی در استان براثر بیماری آنفولانزا جان خود را از دست نداده است.

وی بیان کرد: هفته آینده تمامی مدارس در سطح استان دایر خواهند بود ولی از مدیران مدارس خواسته شده است درصورتی که دانش آموزی مبتلا به آنفولانزا یا سرماخوردگی شده است  تا رفع دوران نقاهت در منزل استراحت کند تا به دیگر دانش آموزان این بیماری سرایت نکند.

معاون اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی مهم ترین مشکلات آموزش و پرورش استان را کمبود منابع مالی اعلام کرد و گفت: اگرچه استان در مهرماه امسال 17 هزار معلم کمبود داشت ولی  از طرق مختلف از جمله   دانشگاه فرهنگیان، ماده 28، حق التدریس، خرید خدمات، سرباز معلم و سهمیه استخدام جدید این کمبود مرتفع شد ولی برای سال آینده پیش بینی می کنیم که آموزش و پرورش استان 23 هزار معلم  کمبود داشته باشد که باید از هم اکنون تدابیر لازم اتخاذ شود.

 سعادتمند عنوان کرد: 92 هزار نیروی انسانی در حوزه آموزش و پرورش خراسان رضوی استقرار دارند و در حال حاضر هیچ کمبودی نداریم.

وی جایگاه شهرستان بردسکن را در حوزه پرورشی و آموزشی مطلوب بیان کرد و گفت:  خوشبختانه با مدیریت بسیار توانمند آقای غفوری مدیریت آموزش و پرورش شهرستان شاهد یک جهش و ارتقاء خوبی در تمامی حوزه های پرورشی و آموزشی،  جشنواره ها، کنکور سراسری و مسابقات فرهنگی هنری در شهرستان هستیم  واز یک جایگاه خوبی در سطح استان برخوردار است.

معاونت پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی  به فعالیت های پژوهشی اشاره کرد و گفت:  49 پژوهش سرای دانش آموزی در سطح استان وجود دارد که  هریک در حوزه های مختلف از جمله فیزیک و نجوم  قطب کشور هستند و حائز رتبه های کشوری در حوزه آزمایشگاهی و پژوهشی  می باشیم.

 سعادتمند به کمبود امکانات و تجهیزات آموزشی در برخی از مدارس استان اشاره کرد  و گفت: همه ساله  4 درصد به ورودی  دانش آموزی  استان  اضافه می شود و علی رغم مشکلات مالی  ،  امکانات و تجهیزات خوبی  توسط  سازمان نوسازی و تجهیزمدارس به استان اختصاص داده می شود ولی این امکانات کفاف و پاسخ گوی نیاز دانش آموزان نیست و همه ساله این معضل در مدارس استان به عینه دیده می شود.

وی با بیان اینکه ادارات  آموزش و پرورش استان به 8  قطب تقسیم شده اند گفت: چهارشنبه هر هفته یک قطب با ادارات زیر مجموعه خود با مرکزیت قطب  مربوطه با هدف بررسی مسایل و مشکلات حوزه آموزشی شهرستان ها نشستی با حضور مدیرکل و معاونین و مدیران ادارات برگزار می شود که  چهارشنبه این هفته  قطب شهید مدرس با ادارات زیر مجموعه قطب با حضور مدیرکل و معاونین به  بررسی  مسایل و مشکلات این شهرستان ها پرداخته شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.