شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸

حیات سیاسی دولت مرکل تضمین شد

مرکل

حزب سوسیال دموکرات آلمان اعلام کرد در ائتلاف با دولت این کشور باقی خواهند ماند و ادامه کار این دولت را تضمین می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، به نقل از یورونیوز، سرانجام دو رهبر تازۀ حزب سوسیال دموکرات آلمان (SPD) روز جمعه پس از رای‌گیری درون‌حزبی اعلام کردند که در ائتلاف با دولت آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور، باقی خواهند ماند و به این ترتیب حیات این دولت را تضمین خواهند کرد.

این تصمیم در حالی اتخاذ شد که شماری از اعضای این حزب همچنان بر خروج از ائتلاف و تشکیل اپوزیسیونی قوی علیه دولت تاکید داشتند؛ با این حال در رای‌گیری علنی که انجام شد، اکثریت اعضای حزب همچنان با حفظ این ائتلاف موافقت کردند.

سوسیال دموکرات‌ها همچنین از دولت ائتلافی خواستند که در قبال حفظ این ائتلاف، در چند موضوع اساسی از جمله اتخاذ تدابیر سخت‌گیرانه‌تر در موضوع تغییرات آب و هوایی، افزایش سطح حداقل دستمزدها (از ۹.۱۹ یورو در ساعت به دست‌کم ۱۲ یورو) و افزایش سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها، برنامه‌های پیشنهادی این حزب را به اجرا بگذارد.

این خواست‌ها در حالی مطرح شده است که پیش از این محافظه‌کاران دموکرات مسیحی گفته بودند بر سر توافق ائتلافی که در سال ۲۰۱۸ میلادی میان دو حزب حاصل شده، دوباره مذاکره نخواهند کرد.

والتر بوریانس و ساسکیا اسکن، دو رهبر جدید حزب سوسیال دموکرات آلمان، به عنوان منتقدان ائتلاف با حزب آنگلا مرکل شناخته می‌شدند. به همین دلیل انتخاب آن‌ها برای رهبری این حزب، نگرانی‌های جدی را دربارۀ سرنوشت دولت ائتلافی آنگلا مرکل بوجود آورده بود.

ساسکیا اسکن اعلام کرد که اگرچه با شک و تردید به موضوع ماندن در ائتلاف نگاه می‌کند، آماده است که بار دیگر این فرصت را در اختیار مرکل بگذارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.