یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱

خودداری شبکه ایتالیایی از پخش مصاحبه بشار اسد

بشار اسد

دفتر سیاسی و رسانه‌ای ریاست‌جمهوری سوریه تاکید کرد در صورت پخش نشدن مصاحبه بشار اسد با شبکه ایتالیایی "رای نیوز"، این مصاحبه را منتشر خواهد کرد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، صفحه کاربری ریاست جمهوری سوریه در فیسبوک نوشت: بنا به درخواست شبکه تلویزیونی "رای نیوز ۲۴" ایتالیا، مونیکا موگینی، مدیر اجرایی و مجری این شبکه با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در تاریخ بیست و ششم نوامبر (۵ آذر) مصاحبه‌ای داشت و قرار بود این مصاحبه دوشنبه شب دوم دسامبر (۱۱ آذر) پخش شود.

در ادامه آمده است: صبح دوشنبه خانم موگینی به دلایلی نامعلوم از ما خواست پخش مصاحبه به تعویق بیفتد و چند بار دیگر خواسته خود را تکرار کرد، اما تا به حال این شبکه زمان پخش مصاحبه را اعلام نکرده و همین نشان می‌دهد مصاحبه هرگز پخش نخواهد شد. درست و شایسته این بود که رسانه‌های اروپایی به اصولی که غربی‌ها مدعی هستند پایبند می‌بودند، به ویژه اینکه این رسانه در کشوری فعالیت می‌کند که عضو اتحادیه اروپاست که آزادی رسانه و آزادی اندیشه و (احترام گذاشتن به) افکار دیگران باید مهمترین اصول آن باشد؟!

از همین رو دفتر سیاسی رسانه‌ای ریاست جمهوری سوریه تاکید می‌کند در صورتی که تا دو روز آینده این دیدار به طور کامل از شبکه تلویزیونی رای نیوز ۲۴ پخش نشود، این مصاحبه دوشنبه نهم دسامبر، رأس ساعت نه شب به وقت دمشق، از طریق حساب‌های کاربری ریاست جمهوری در شبکه‌های اجتماعی و همچنین شبکه‌های ملی پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.