جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰

در اولین دوره آموزشی اطفای حریق و امداد و نجات ویژه فرهنگسراهای مشهد مطرح شد؛

رشد ۲۱ درصدی حوادث طی یکسال منتهی به مهرماه ۹۸

سازمان آتش نشانی آتشنشان آتش نشان

سرپرست سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد در اولین دوره آموزشی اطفای حریق و امداد و نجات ویژه مدیران فرهنگسراهای مشهد گفت: بخش عمده کار در حوزه آتش‌نشانی ریشه اجتماعی و فرهنگی دارد و شامل همه موضوعات مرتبط به مردم از اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی شروع می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد محسن مصحفی با بیان این مطلب افزود: در زمینه آموزش‌های عمومی حول محور خطرات و حوادث پیرامون شهروندان ابتدا باید این آگاهی بخشی را از خودمان شروع کنیم تا بتوانیم ضمن رعایت این نکات در گام بعدی آموزش‌های ایمنی و آتش‌نشانی را گسترش دهیم.

در ادامه امیر عزیزی؛ مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: علیرغم توسعه ایستگاهی که داریم و جذب نیرو و تجهیزات و عوامل دیگر باز هم شاهد رشد ۲۱ درصدی حوادث طی یکسال منتهی به مهرماه ۹۸ بوده‌ایم.

وی افزود: یکی از دلایل این امر درک نشدن جدی اهمیت مباحث ایمنی توسط ارکان جامعه از جمله شهروندان و مدیران دستگاه‌های مختلف اجرایی است.

عزیزی خاطرنشان کرد: با در نظر گرفتن چنین موضوعاتی از هفتم مهرماه امسال اقدام به اجرای طرح بزرگ آتش‌نشان داوطلب با همکاری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد کردیم که در کمتر از ۳ ماه نزدیک به ۲هزار نفر با حضور و ثبت نام در این دوره‌ها آموزش‌های اولیه لازم را دیده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.