یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱

آمریکا از سوئیس جنگنده دسته دوم خریداری می‌کند

عملیاتی شدن سامانه شبیه‌ساز اف۵

نیروی دریایی آمریکا در حال مذاکره با ارتش سوئیس است تا ۲۲ فروند جنگنده دسته دوم تایگر اف ۵ خریداری کند.

به گزارش قدس آنلاین، دفتر فدرال تهیه تدارکات دفاعی آرام سویس تأیید می‌کند که مذاکراتی میان دو کشور برای فروش جنگنده‌های دسته دوم انجام شده اما هنوز قراردادی به امضا نرسیده است.

در بودجه دفاعی ۲۰۲۰ آمریکا مبلغ ۴۰میلیون دلار برای تهیه هواپیماهای دسته دوم سوئیس اختصاص داده شده و از آنجایی که بودجه دفاعی آمریکا باید ابتدا مورد تایید پارلمان قرار بگیرد در نتیجه باید گفت تحویل جنگنده‌های تایگر سوئیس به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۱ صورت خواهد گرفت.

نیروی دریایی ایالات متحده پیش از این نیز ۴۴ فروند هواپیمای تایگر اف ۵ را خریداری کرده بود و آن‌ها را در مانورهای آزمایشی مورد استفاده قرار داده بود.

جنگنده‌های تایگر اف ۵ سوئیس حدود ۳۵ سال قدمت دارند و تقریباً نیم میلیون فرانک ارتش سوئیس در سال برای آماده بودن آنان هزینه می‌کند.

سوئیس در مجموع ۱۰۰ فروند جنگنده نظامی از آمریکا خریداری کرده که ۵۳ مورد از آن‌ها باقی مانده و تنها ۲۶ فروند از آنان عملیاتی هستند.

به گزارش رسانه‌های سوئیسی، ارتش این کشور در حال حاضر به دنبال تهیه جنگنده‌های جدید با اختصاص ۶ میلیارد فرانک سوئیس است.

در همین رابطه نیروی هوایی سوئیس در حال ارزیابی چهار پیشنهاد از شرکتهای فرانسوی و همچنین بوئینگ و لاکهید مارتین از ایالات متحده است. در توافق جدید، خرید از شرکت سوئدی ساب (Saab) نادیده گرفته شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.