سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶

آلمان شرایط صدور ویزا و کاریابی برای مهاجران ماهر را تسهیل می‌کند

مرکل

صدر اعظم آلمان با هدف تسهیل صدور ویزا برای مهاجران ماهر، مذاکرات خود با اتحادیه های کارگری این کشور را آغاز کرد.

قدس آنلاین؛ به نقل از آسوشیتدپرس، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان مذاکرات میان دولت و بازرگانان و اتحادیه‌های کاری این کشور برای جذب بیشتر مهاجران ماهر غیراروپایی را آغاز کرد.

دولت آلمان از سال‌ها قبل تلاش خود برای مقابله با کمبود نیروی کار ماهر را آغاز کرده و مرکل در جریان نشست با اتحادیه‌های کارگری و کارفرمایی آلمان گفت: دو گام بنیادین دولت برای مقابله با این مشکل [کمبود کارگر ماهر] آموزش بیشتر کارگران آلمانی و تلاش برای جذب کارگران ماهراز اتحادیه اروپا خواهد بود.

با این حال صدراعظم  آلمان با تاکید بر ناکافی بودن این دو اقدام افزود: کشور ما به جذب کارگرانی خارج از اتحادیه اروپا نیاز دارد. به همین منظور باید شرایط صدور ویزا و آغاز کار برای کارگران ماهر غیراروپایی را تسهیل کنیم.

مرکل همچنین خواستار آن شد که کشور آلمان به‌عنوان یک محل جذاب برای سکونت کارگران خارجی دیده شود.

سیاست‌های مهاجرتی دولت ائتلافی محافظه‌کار-سوسیال دموکرات آلمان به ویژه در سال ۲۰۱۵ و همزمان با گشوده شدن مرزهای آلمان به سوی حدود یک میلیون مهاجر عمدتا سوری، عراقی و افغان، به شدت از سوی احزاب دست راستی این کشور مورد نقد قرار گرفت.

با وجود این انتقادها و گسترش نفوذ احزاب راست افراطی نظیر آلترناتیو برای آلمان، به‌ویژه در ایالت‌های شرقی، دولت میانه روی آلمان برای مقابله با سالخوردگی جمعیت و کاهش نیروی کار متخصص، جذب مهاجران ماهر خارجی را ادامه می‌دهد.

بخش‌های انفورماتیک و پرستاری در این کشور برای یافتن کارگران ماهر با مشکل جدی روبه‌رو هستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.