سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان رضوی:

حل معضل آلودگی هوا یک مسئولیت اجتماعی است

آلودگی هوای مشهد

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: حل معضل آلودگی هوا یک مسئولیت اجتماعی است و نباید برای مدیریت آن فقط به تعطیل کردن مدارس اکتفا کرد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، احمد یزدان‌پناه در نشست کارگروه مقابله با گردوغبار که در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد، گرد وغبار را یک مسئله جدی برشمرد و اظهار کرد: از جایی که مسئله گرد و غبار با سلامتی مردم و جان آن‌ها در ارتباط است، هر دو ماه این کارگروه تشکیل و اطلاعات جمع‌آوری شده بررسی شود.

وی با اشاره به چند روز تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا تصریح کرد: حل این معضل یک مسئولیت اجتماعی است و برای مدیریت آن نباید فقط به تعطیل کردن مدارس اکتفا کرد بلکه حتما باید خودروهای آلاینده اعمال قانون شده و بحث زوج  و فرد و تبعات آن نیز بررسی شود.

در ادامه این نشست دبیر ستاد ملی مقابله با گرد و غبار با تاکید بر اینکه مطالعه، شناسایی و پایش کانون‌های خارجی گرد و غبار در حال انجام است، افزود: این طرح مطالعاتی در قالب فعالیت ستاد ملی در حال انجام است و نتایج آن تا پایان تیر ماه ۱۳۹۹ اعلام می‌شود.

علی‌محمد طهماسبی افزود: مساله گرد و غبار یکی از مسایل مهم در کشور است که برای مدیریت و کنترل آن با تخصیص بودجه‌های کلان و برنامه ریزی موثر در حال تلاش هستیم.

وی گفت: در لایحه پیشنهادی بودجه سال آینده کل کشور مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی برای مقابله با گرد و غبار پیش‌بینی شده که با توجه به اهمیت موضوع، امیدواریم تمام مبلغ پیشنهادی تصویب و به قانون تبدیل شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.