چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹

آمریکا 200 خانواده عناصر داعش را به عراق منتقل کرد

آمریکا

خبرگزاری رسمی سوریه خبر داد که نظامیان تروریست آمریکایی روز گذشته بیش از 200 خانواده داعشی را به عراق منتقل کردند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، نظامیان تروریست آمریکایی همچنان به همکاری با گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق ادامه می‌دهند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که نیروهای اشغالگر آمریکایی، باز هم، چندین گروه از خانواده‌های عناصر داعش را از شمال شرق سوریه به عراق انتقال دادند.

خبرنگار سانا از استان حسکه سوریه خبر داد که نظامیان آمریکایی سه‌شنبه (روز گذشته) بیش از ۲۰۰ خانواده داعشی را به عراق منتقل کردند.

وی تأکید کرد که نظامیان آمریکایی این ۲۰۰ خانواده را از اردوگاه «الهول» در استان حسکه به عراق انتقال دادند.

طی ماه‌های گذشته، نظامیان آمریکایی، هزاران نفر از عناصر داعش و خانواده‌های آنان را از مناطق مختلف شرق و شمال شرق سوریه به داخل عراق و پایگاه‌های غیرقانونی خود در سوریه منتقل کرده‌اند.

در همین ارتباط، نظامیان آمریکا ۲۱ آذر ماه جاری ۳۰۰ نفر از اعضای خانواده‌های داعش را از اردوگاه الهول به عراق منتقل کردند.

منابع خبری نیز اخیرا اعلام کردند (+) که روانشناسان آمریکایی در این اردوگاه، با تأکید بر اصول وهابیت، در حال تربیت نسل جدیدی از تروریست‌های تکفیری هستند.

بر اساس آمار سازمان ملل متحد در اواخر ماه نوامبر، ۶۹ هزار نفر در اردوگاه الهول ساکن هستند که ۴۰ درصد سوری، ۴۵ درصد عراقی و ۱۵ درصد از دیگر ملیت‌ها هستند.

اردوگاه الهول تحت کنترل شبه‌نظامیان عموما کُرد سوری موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه است. این شبه‌نظامیان تحت حمایت آمریکا قرار دارند. 

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.