چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی :

برخورد جدی با خانه مسافرهای فاقد مجوز در ایام نوروز/بسیج تمامی ظرفیت ها برای تسهیل سفر زائران

براتی

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: با خانه مسافرهای غیرمجازی که تاکنون نسبت به اخذ مجوز اقدام نکرده اند، در ایام نوروز ۹۹ برخورد جدی خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین، محمد صادق براتی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان  خراسان رضوی اظهار کرد: سال گذشته تعداد زیادی از خانه مسافرها با رعایت استانداردهای لازم، اقدام به اخذ مجوز کردند اما هنوز تعداد محدودی خانه مسافر فاقد مجوز وجود دارد.

وی افزود: در فرصت باقیمانده وضعیت خانه مسافرهای فاقد مجوز بررسی و در صورت عدم پیگیری برای دریافت مجوز از اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان، برخورد جدی و قانونی با آنان صورت خواهد گرفت.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: با توجه به حضور گسترده زائران بارگاه منور حضرت رضا(ع) همزمان با ایام نوروز در مشهد، ستاد اجرایی خدمات سفر استان از تمامی ظرفیت ها برای تسهیل سفر مسافران و زائران استفاده خواهد کرد.
وی گفت: برای ارائه خدمات مطلوب تر به زائران و مسافران در سال آینده از هم اکنون ستاد اجرایی خدمات سفر استان فعالیت خود را آغاز کرده و با آسیب شناسی مشکلات سال گذشته در جهت رفع آنان اقدام کرده است.
براتی خاطرنشان کرد: از آنجا که سالانه شاهد افزایش حضور زائران غیر ایرانی به خصوص شیعیان کشور پاکستان در مشهد مقدس هستیم، ضرورت دارد کمیته ای در جهت پشتیبانی و پیگیری مشکلات این دسته از زائران ایجاد شود.
وی گفت: کمیته تنظیم بازار استان با برنامه ریزی مناسب نسبت به کنترل قیمت ها و تامین اقلام مورد نیاز و اساسی اقدام و گزارشات منظم خود را به دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر ارسال کند.
وی گفت: کمیته حمل و نقل با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی گره های ترافیکی اطراف حرم مطهر را بررسی و نسبت به رفع مشکلات تردد زائران اقدام خواهد کرد.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با اشاره به لزوم کنترل بلیط های ناوگان اتوبوسرانی در ایام نوروز اظهار کرد: در گذشته بلیط فروشی های غیرقانونی، نارضایتی هایی ایجاد کرده بود که با عملیاتی شدن طرح فروش اینترنتی بلیط های اتوبوس در نوروز امسال، بخش عمده ای از این گلایه مندی ها رفع خواهد شد.
وی تاکید کرد: ارائه هر گونه آمار در خصوص مسافران و زائران ورود به استان خراسان رضوی از طریق سخنگوی ستاد اطلاع رسانی انجام خواهد شد.

منبع: استانداری خراسان رضوی 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.