چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱

روحانی در دیدار "سلطان عبدالله":

فلسطین از زخم‌های مزمن جهان اسلام است که باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد

پادشاه مالزی

رئیس جمهور در دیدار پادشاه مالزی گفت: حل مشکلات جهان اسلام بدون همبستگی و همکاری کشورهای اسلامی مقدور نیست.

قدس آنلاین: حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، که برای شرکت در اجلاس سران کوالالامپور در مالزی به سر می‌برد، روز چهارشنبه در دیدار با «سلطان عبدالله» پادشاه مالزی با قدردانی از اقدام به موقع نخست وزیر این کشور در برگزاری کنفرانس کوالالامپور به منظور بررسی مشکلات جهان اسلام، سه موضوع فلسطین، دخالت قدرت‌های بزرگ در مسائل داخلی مسلمانان، و ضرورت پیشرفت‌های علمی و اقتصادی را مهم‌ترین موضوعات جهان اسلام دانست.

وی با تاکید بر اینکه حل این مشکلات بدون همکاری و همبستگی میان کشورهای اسلامی مقدور نیست، به آوارگی هفتاد ساله فلسطینیان اشاره کرد و گفت: فلسطین از زخم‌های مزمن جهان اسلام است و این موضوع باید به طور جدی در کنفرانس کوالالامپور مورد توجه قرار گیرد.

«سلطان عبدالله» پادشاه مالزی نیز با قدردانی از حضور روحانی در اجلاس سران کوالالامپور،  حضور ایشان را باعث ارتقای سطح اجلاس دانسته و آرزو کرد این اجلاس موجب خیر و برکت برای امت اسلامی باشد.

در این دیدار همچنین روابط دوجانبه ایران و مالزی نیز مرور شده و طرفین بر ضرورت گسترش این روابط به خصوص در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و مردمی تاکید کردند .

پادشاه مالزی همچنین حضور دانشجویان ایرانی در آن کشور را از نقاط قوت روابط دو کشور دانست و اهتمام دولت مالزی برای ایجاد شرایط مساعد اقامت و تحصیل برای آنان را مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.