چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۲

معاون مشاور امنیت ملی هند:

ایران باید از تمام حقوق خود در برجام بهره‌مند شود

معاون مشاور امنیت ملی هند

معاون مشاور امنیت ملی هندوستان با تاکید بر اراده رهبران ایران و هند برای توسعه همکاری های دوجانبه، گفت: هند از حق مشروع ایران برای استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای دفاع می‌کند و معتقد است که ایران باید از تمام حقوق خود در برجام بهره‌مند شود.

قدس آنلاین: «راجیندر کانا» معاون مشاور امنیت ملی هند که در صدر هیاتی امنیتی برای شرکت در دومین نشست گفتوگوی امنیت منطقه ای به ایران آمده است؛ در حاشیه این نشست با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون مشاور امنیت ملی هندوستان نیز در این ملاقات با تاکید بر اراده رهبران دو کشور برای توسعه همکاری‌های دوجانبه گفت: هند از حق مشروع ایران در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای دفاع می‌کند و معتقد است که ایران باید از تمام حقوق خود در برجام بهره مند شود.
وی حفظ برجام و پایبندی طرف‌های امضاء کننده این توافقنامه به تعهداتشان را در صلح و امنیت بین المللی تاثیر گذار دانست و افزود: گفت‌وگو و فاصله گرفتن از تنش، بهترین مسیر حل و فصل مشکلات و منازعات منطقه‌ای و بین المللی است.
در این دیدار دریابان شمخانی با اشاره به ضرورت استقرار ثبات و امنیت پایدار به عنوان ضرورتی‌ترین نیاز ملت‌های منطقه که تضمین کننده آرامش و رفاه آنان است بر غلبه دیپلماسی بر درگیری میان کشورهای منطقه تاکید کرد.
وی با اشاره به روابط خوب تهران و دهلی نو و زمینه‌های گسترده‌ای که در حوزه‌های مختلف اقتصادی برای توسعه مناسبات وجود دارد خاطر نشان کرد: با به فعلیت رساندن ظرفیت‌های فراوان همکاری میان دو کشور می توان الگوی مناسبی از تعامل منطقه ای را به منصه ظهور رساند.
شمخانی با اشاره به عوامل ناامنی در منطقه که ریشه در سیاست‌های استعماری کشورهای زورگو و سلطه‌گر دارد و یادآوری نقش تاریخی و برجسته مهاتما گاندی در مبارزه با جریان شوم استعمار و استثمار ملت‌ها، تصریح کرد: امروز مبارزه با زیاده‌خواهی نظام سلطه و در راس آن آمریکا ادامه راه عزت‌مندی است که رهبران آزاده جهان نظیر گاندی برای استقلال و آزادی ملت ها نشان دادند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.