پنجشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵

حجت‌الاسلام‌ منتظری:

یک محموله سنگین سلاح در میدان ۷۲ تن قم کشف شد/ سوء تدبیر حوادث اخیر را رقم زد

منتظری

دادستان کل کشور گفت: یک محموله سلاح در میدان ۷۲ تن قم کشف شد که برای استفاده در درگیری‌های آبان در حال انتقال به تهران بود.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور گفت:عوامل نفوذ تنها کارشان این نیست که جاسوس دشمن باشند و اطلاعات را به دشمن منتقل کنند بلکه یکی از مهم‌ترین فشارهای نفوذ این است که با ایجاد موانع نگذارند مدیران دلسوز به اهداف و برنامه‌هایشان برسند.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین منتظری در مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان افزود: انتظار به حق عامه مردم این است که در هر پدیده نو و جابجایی جدید یک تحول و دگرگونی شاهد باشند.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه تحول تنها با شعار قوه قضاییه و معاون اول و دادستان کل و مقامات عالیه دستگاه قضایی تحقق نمی‌یابد، گفت: تحول توسط افرادی صورت می‌گیرد که در میدان کار هستند و عمدتا مردم تحول را باید از قلم قاضی، رفتار کارمندان و تصمیمات مدیران در سطح اجرا و قضا ببینند.

او افزود: در حوادث اخیر اگر حسن تدبیر داشتیم با این اشکالات مواجه نمی‌ شدیم، تراکم پرونده‌ها در دستگاه قضا ناشی از سوء تدبیر در جامعه است، هرکسی در حوزه کاری خود باید بیماری خود را بشناسد و به درمان خود بپردازد.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین منتظری با اشاره به اینکه زمانی سپاهیان و ارتشی‌ها سیم‌خاردار، گلوله فشنگ و سلاح در اختیارشان نبود، اما هشت سال مقاومت کردند، گفت: امروز به‌ جایی رسیده‌ایم که با فناوری‌های جدید با قدرتمندترین ارتش‌های جهان می‌توانیم مقابله کنیم که مهم‌ترین نشانه‌های آن همان ساقط کردن پهپاد آمریکایی‌ها بود.

دادستان کل کشور با بیان اینکه پیشرفت‌های کشورمان در زمینه نانو برهیچ کس پوشیده نیست، افزود: آیا جوانان ما که در حوزه نظامی و دفاعی این افتخارات را آفریدند، نمی‌توانند در حوزه‌های اقتصادی هم نقش‌ آفرین باشند؟ به‌طور حتم می‌توانند، اما نیاز به آماده کردن شرایط، بستر و زمینه لازم برای ورود آنان است.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین منتظری با اشاره به اینکه پشت پرده دستان نفوذ چه می‌کنند، گفت: نمی‌توانم به‌ تمامی ابعاد در این جمع بپردازم، اما بدانیم که نفوذ یک آسیب مهلکی است که  توسط عناصری مانع می‌شوند و با سنگ‌اندازی خلل ایجاد می‌کنند.

او با اشاره به اینکه چند سال متوالی است که مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تاکید می‌کنند و همه بسترهای آن موجود است، افزود: در حوزه اقتصاد که یکی از مهم‌ترین و مشکلات کشور است، دستان نفوذ دشمن را به‌خوبی می‌ بینیم.

دادستان کل کشور گفت: کسانی که در اتاق فکر دشمنان نشسته و برای مقابله با کشورمان فکر و برنامه‌ریزی می‌کنند با پول‌های شیوخ منطقه برنامه‌های خود را توسط عوامل نفوذ در کشور اجرا می‌کنند و بعد می‌ بینیم که در جامعه اقتصادمان قفل می‌شود و فشار به مردم وارد می‌شود و در اثر این فشار به‌اصطلاح خودشان طغیان گری و تقابل با نظام رخ می‌دهد تا به هدفشان که همان سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران است، دست یابند.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین منتظری با اشاره به اینکه به‌ واقع دشمنان احمق هستند که ۴۰ سال با تمامی برنامه‌هایشان و ایجاد مشکل برای کشورمان و ملت به هیچ نتیجه‌ای نرسیده و به اهدافشان دست نیافتند و شکست پشت شکست را تجربه کردند، اضافه کرد: در حوادث آبان ماه برخی پشت پرده‌ها برملا شد که با برنامه‌ ریزی و آمادگی از قبل به دنبال اجرای اهداف خود بودند و تغییر قیمت بنزین بهانه‌ای شد برای آنان که مشتی سربازان جیره‌خوار در خارج و داخل را به میدان فرستادند و در چند شهر و مرکز استان حوادث تلخی برای مردم به وجود آوردند.

او با بیان اینکه از مسئولان استان هرمزگان تشکر می‌کنم که با مدیریت به موقع شاهد حادثه تلخی در این استان نبودیم، گفت: در برخی شهرستان‌ها شاهد حوادث تلخی بودیم، حوادث تلخی که بی‌تردید ریشه در برنامه‌ریزی آمریکا، اسرائیل، عربستان و انگلیس داشت و ابعاد مختلف این حادثه باید توسط مسئولان امنیتی برای مردم تبیین شود.

دادستان کل کشور تصریح کرد: باید به مردم بگوییم پشت پرده چه خبر بوده است؛ عده‌ای به میدان آمده و طلبکارانه نیروی نظامی و انتظامی ما را که در برابر حوادث، درگیری و اغتشاش سینه سپر کردند، تضعیف می‌کنند.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین منتظری افزود: مسئولین انتظامی کشور وظیفه دارند از جان و مال و ناموس مردم دفاع کنند، وقتی می‌ بینیم دشمن با عوامل نفوذی خود به داخل کشور اسلحه فرستاده، برنامه‌ریزی کرده، فضای مجازی را نیز بستر هدایت قرار داده، در خارج از کشور اغتشاش را هدایت می‌کند و می‌گوید فلان ساعت به فلان خیابان بروید.

او تصریح کرد: چرا باید با ۴۸ ساعت تأخیر فضای مجازی بسته شود؟ چه کسی پاسخگوی خسارتی که به مردم وارد شده است؟ چه کسی پاسخگوی جان‌ها و خون‌ هایی است که به‌ ناحق ریخته شده است؟ چه تعداد از نیروهای بسیجی و انتظامی و پاسدار ما جان باختند و توسط عوامل دشمن به شهادت رسیدند؟ چه تعداد از مردم بی‌گناه در خیابان توسط گلوله یا آتش یا سلاح سرد اشرار جان باختند و مصدوم شدند؟

دادستان کل کشور عنوان کرد: بیشترین آسیب دیدگان این حادثه نیروی انتظامی بود، مأمورین امنیتی که وظیفه تأمین امنیت جامعه را دارند. عده‌ای راه افتادند حالت طلبکارانه به نیروهای انتظامی و اطلاعاتی و قضایی ما دارند، اگر این‌ها نبودند و آتش به دامن شما می‌افتاد چه می‌گفتید؟

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین منتظری تصریح کرد: مقام معظم رهبری چه زیبا و به‌ موقع به میدان آمدند و دستور دادند کسانی که در این حادثه آسیب دیدند دولت وظیفه دارد پشتیبانی کند، چه‌بسا افرادی که بی‌ گناه در مسیر خانه و زندگی خود توسط عوامل دشمن از بین رفتند و این‌ ها را می‌خواهند به‌پای نظام بگذارند، این بی‌انصافی بزرگی است.

او اضافه کرد: یک خوروی حامل اسلحه در میدان ۷۲ تن قم و ۸۳ تا ۸۴ اسلحه شکاری با گلوله‌های مخصوص کشف شد که مشابه آن را ما در حوادث دیده بودیم، این‌ها برای چه وارد شده است؟ آیا اگر مأمورین انتظامی و اطلاعاتی و امنیتی و قضایی در راستای وظایف خود برای ایجاد امنیت تلاش کردند باید توسط عده‌ای این‌گونه مورد هجمه قرار بگیرند؟

دادستان کل کشور بیان کرد: کسانی که بی‌گناه در این حوادث جان خود را از دست دادند با تأکید مقام معظم رهبری حقوقشان حفظ می‌شود، البته هنوز مسئولین امر در حال تفکیک هستند باید مشخص شود چه کسانی اشرار بوده و چه کسانی توسط اشرار به شهادت رسیدند، اطلاعات پس از جمع‌آوری به اطلاع مردم خواهد رسید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین منتظری اظهار کرد: دشمن برای نیل به اهداف خودش دست‌بردار نیست، ۴۰ سال است دست‌بردار نیست و بعد از این نیز نخواهد بود، تا زمانی که قدرت این نظام و ملت به‌گونه‌ای باشد که جرات نکند عوامل نفوذی خود را بفرستد باید مراقب باشیم.

او با اشاره به اینکه باید برنامه‌ریزی درستی برای جذب نیروهای بومی در استان هرمزگان صورت بگیرد، افزود: مبارزه با قاچاق باید در اولویت اهداف و دستور کار دستگاه قضای استان هرمزگان قرار گیرد.

در این مراسم مجتبی قهرمانی به عنوان دادستان جدید مرکز استان هرمزگان معرفی و از خدمات ابوالفتح ابوالهادی دادستان پیشین مرکز استان نیز قدردانی شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.