یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

عمران‌خان: در صورت ادامه یافتن حملات هند چاره‌ای جز پاسخ کوبنده نخواهیم داشت

عمران خان

نخست‌وزیر پاکستان ضمن واکنش به شلیک‌های مداوم از سوی مرزهای هند به پاکستان، دهلی‌نو را به اقدام متقابل تهدید کرد.

قدس آنلاین؛ به نقل از اکسپرس نیوز، «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان در واکنش به حملات روز گذشته نظامیان هندی به مرزهای پاکستان اعلام کرد: با هوشیاری مرزبانان پاکستانی این حملات به‌صورت کامل دفع شده است.

وی تصریح کرد: متأسفانه افکار فاشیستی و افراط‌گرایانه هندو قدرت را در هند به‌دست دارد و دائماً مسلمانان را در منطقه تحت فشار قرار می‌دهد.

عمران‌خان گفت: هند به‌جای حمله به‌سوی مرزهای پاکستان که جهت دور شدن توجه‌ها و نگاه‌ها از مشکلات داخلی و اعتراضات گسترده داخلی انجام می‌شود بهتر است مشکل اتباع خود را حل کند.

نخست وزیر پاکستان اظهار داشت: حملات نظامیان هندی به‌سوی مرزهای پاکستان پس از استقرار سامانه‌های جدید موشکی در مرز مشترک دو کشور افزایش یافته است و ما این را تهدیدی برای خود می‌دانیم.

رهبر حزب تحریک انصاف تأکید کرد: ما علیه هر تهدیدی خواهیم ایستاد و اجازه نمی‌دهیم که مرزهای کشورمان توسط نیروهای نظامی هند تهدید شوند.

عمران‌خان تأکید کرد: هند از ۱۳۵ روز پیش مردم کشمیر را در خانه‌های خود حبس کرده است و روزی که این حکومت نظامی ظالمانه به اتمام برسد شاهد فعالیت جنبش‌های بسیار زیادی خواهد بود که برای آزادی خود می‌کوشند.

گفتنی است طی روزهای اخیر هند درگیر ناآرامی‌های داخلی شده است با این حال طی روزهای اخیر حملات مرزی به پاکستان و تبادل آتش میان دو کشور شدت گرفته است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.