پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴

دو نمایشگاه زیورآلات و دکوراسیون داخلی در مشهد برپا شد

نمایشگاه زیور الات

بیستمین نمایشگاه "مبلمان، لوستر، روشنایی، کالای خواب و دکوراسیون داخلی" به همراه ششمین نمایشگاه "طلا، جواهر، گوهرسنگها" چهارشنبه شب طی مراسمی در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد دایر شد.

به گزارش قدس آنلاین، عضو شورای اسلامی شهر مشهد در حاشیه مراسم گشایش این نمایشگاه‌ها  گفت: صنایع و اصناف مبلمان و دکوراسیون داخلی منزل و نیز طلا و جواهر از بخشهای اشتغالزا و مزیت‌دار شهر مشهد به شمار می‌روند.

بتول گندمی افزود: براساس آمار موجود ۱۲۰ هزار نفر در قالب ۲ هزار کارگاه در صنف تولید و عرضه طلا، جواهر و گوهرسنگها در مشهد مشغول فعالیت هستند و گاه صادرات نیز دارند.

وی اضافه کرد: بیشترین فعالان صنف تولیدی طلا و جواهر در مشهد زنان هستند که کار طراحی و گاه ساخت زیورآلات را انجام می‌دهند.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: نمایشگاه مبلمان و لوستر و دکوراسیون داخلی نیز گویای توانمندی بالای تولیدکنندگان خراسانی و ایرانی است و یکی از اصناف موثر در حوزه اشتغال و تولید در مشهد، سازندگان مبلمان و لوستر و دکوراسیون داخلی هستند.

گندمی افزود: تقویت صنوف تولیدی داخلی در حوزه طلا و جواهر، مبلمان و دکوراسیون داخلی می‌تواند به توسعه اشتغال، ارتقای کیفی تولید و جلب توجه مردم به برندها و تولیدات داخلی منجر شود.

بیستمین نمایشگاه "مبلمان، لوستر، روشنایی، دکوراسیون داخلی و کالای خواب" با حضور ۱۲۰ شرکت در فضایی به گستره ۱۲ هزار مترمربع و ششمین نمایشگاه "طلا، جواهر و گوهرسنگها" با حضور ۷۰ شرکت در فضایی به گستره چهار هزار و ۶۰۰ مترمربع در نمایشگاه بین المللی مشهد گشایش یافته و برپا شده است.

هدف از برپایی این نمایشگاه‌ها، معرفی برندهای مطرح، حمایت از تولیدات داخلی، ارتباط مستقیم بین تولیدکننده و مصرف کننده، معرفی محصولات ایرانی، توسعه بازار محصولات داخلی، کشف استعدادها و توانمندسازی این صنایع است.

این دو نمایشگاه تا هفتم دی ماه در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد از ساعت ۱۶ تا ۲۲ پذیرای عموم علاقه‌مندان است.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.