پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲

جمهوری اسلامی قدرت بلامنازع منطقه است/باید به جوانان اعتماد کنیم

 امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی

تبریز- دستیار و مشاور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت:قدرت‌های نظامی، امنیتی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی از جمله مؤلفه‌های قدرت ملی هستند که در دو مؤلفه اول جمهوری اسلامی قدرت بلامنازع منطقه است و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، اما در مولفه سوم باید به قدرت بیشتری دست یابیم.

به گزارش قدس آنلاین؛ امیرسرتیپ فرزاد اسماعیلی روز پنجشنبه در نشست بصیرتی با عنوان «از ۹ دی تا گام دوم انقلاب اسلامی با جوان مؤمن انقلابی»  قدرت ملی و مؤلفه‌های آن در حراست از مرزهای کشور را مهم خواند و یادآوری کرد: در سال ۹۵ تعدادی از تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس دستگیر شدند و آنها از شدت ترس گریه می‌کردند که این موضوع نشانه ای روشن از قدرت ملی جوان‌های ایرانی است.

امیر اسماعیلی با اشاره به دوره خدمت خود در قرارگاه پدافند کشور، اظهار داشت: در سال ۱۳۹۰ به ۱۲ نفر از دانشجویان این حوزه اعلام کردیم آیا توانایی ساخت سامانه ای ویژه را دارند که جواب مثبت دادند و امروز این تعداد دانشجو به ۷۰۰ نفر رسیده و توانسته ایم سامانه‌ای بسیار قوی تر از اس ۳۰۰ را در داخل بسازیم، اما نقطه قابل توجه این است که هنوز ایران نمیتواند خودرو بسازد.

وی از قدرت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ترتیب به عنوان بنیادی‌ترین اصل قدرت یاد و اضافه کرد: در حال حاضر شرایط فرهنگی و تحریم‌ها باعث شده است قدرت اقتصادی کشور دچار ابهام شود.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه باید به جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب اعتماد کرد و پست‌های مهم را به آنها سپرد، گفت: همین جوانان در دوران انقلاب و دفاع مقدس بودند که کشور را اداره کردند و باید بخش اعظم پست‌هایی که در حال حاضر در اختیار افراد بالای ۵۵ سال است، به جوانان سپرده شود.

وی ادامه داد: امروز نیاز نیست شغل‌های جدید ایجاد کرد، بلکه باید شغل های فعلی را که در دست یک سری افراد پا به سن گذاشته است، خالی کرد و به جوانان سپرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.