سه‌شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶

روسیه سامانه پیشرفته اس-350 را جایگزین سامانه اس-300 می‌کند

روسیا

وزارت دفاع روسیه از آغاز عملیاتی شدن سامانه پیشرفته «اس -۳۵۰» و شروع روند جایگزینی آن با سامانه «اس -۳۰۰ » در نیروی هوافضای این کشور خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، روسیه در نظر دارد که در ارتش خود سامانه جدید اس ۳۵۰ مدل «ویتیاز» (Vityaz) را جایگزین سامانه اس ۳۰۰ مدل «پی‌اس» کند. 

به نوشته خبرگزاری «تاس»، نخستین سامانه‌ی پیشرفته اس ۳۵۰ به زودی عملیاتی می‌شود و روسیه به زودی این سامانه را با سامانه‌ اس۳۰۰ جایگزین می‌کند. 

وزارت دفاع روسیه امروز سه شنبه اعلام کرد: «در سال ۲۰۱۹ نیروی هوا فضای روسیه اولین سری از جدیدترین سامانه موشکی ضد هوایی اس ۳۵۰ مدل ویتیاز را دریافت کرد و این سامانه تا ژانویه ۲۰۲۰ در ایستگاه دائمی خود مستقر خواهد شد».

طبق اعلام این وزارتخانه، قرار است در سال ۲۰۲۰ چهار سامانه  اس ۴۰۰ و ۶ گردان پدافندی «پنتسیر»  به نیروی هوافضای روسیه تحویل داده شود.

وزارت دفاع روسیه همچنین امروز و در آخرین روز از سال ۲۰۱۹ اعلام کرد، سامانه‌های اس ۴۰۰ و پنتسیر در سال ۲۰۱۹ به پایگاه‌های نظامی مسکو در «کالینینگراد» و قطب شمال تحویل داده شدند.

سپهبد «ولادیمیر لیپوروف» رئیس آکادمی نظامی دفاع هوافضای روسیه اعلام کرد، درباره طی فاصله زمانی ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۷ ۱۲ گردان سامانه اس ۳۵۰ عملیاتی خواهند شد.

به گفته این مقام نظامی روس، استقرار سامانه‌های اس ۳۵۰ کارآمدی مقابله با موشک‌های کروز را بین دو تا ۲.۵ برابر تقویت خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.