چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱

وزیر کشور: میزان رد صلاحیتها نسبت به دور قبل، رقم بسیار قابل قبولی است

رحمانی فضلی

وزیر کشور با تاکید بر اینکه تمام تلاش ما این است که در یک فضای مطلوب رقابتی کسانی که به عنوان نامزد انتخابات ثبت نام کرده اند هرچه بیشتر بتوانند در صحنه رقابت حضور را معنی کنند و باشند و مردم برای مراجعه به رای با تکثر و تنوع بیشتری مواجه باشند گفت: البته این به معنای این نیست که هیات های نظارت و شورای نگهبان مبتنی بر مستندات و مدارک قانونی ای که دارد نسبت به کار خود کم توجهی یا بی توجهی کنند ولی هرچه قدر بتوانیم حضور بیشتری در صحنه رقابت داشته باشیم، امکان مشارکت را نیز تقویت خواهد کرد.

قدس آنلاین:  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛   رحمانی فضلی وزیر کشور در پایان جلسه شورای تأمین استان مازندران گفت:  در خصوص میزان آمادگی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: ما در آمادگی کامل هستیم. وزارت کشور، پیش از این تمام برنامه ریزی ها را انجام داده و متناسب با تقویم اجرایی، تاکنون امور به خوبی پیش رفته است.

وی افزود: هفته گذشته نتایج هیات های اجرایی را اعلام کردیم و حدود ۸.۳۳ درصد  مبتنی بر اسناد، مستندات و مدارک مراجع چهارگانه عدم تایید صلاحیت داشتند و همه این افراد می توانند به هیات های نظارت استانِ خود مراجعه و شکایت کنند که این کار انجام شده است.

وی تصریح کرد: میزان رد صلاحیتها نسبت به دور قبل با توجه به آمار کل که در حدود ۱۶ هزار نفر داوطلب بود و دور قبل ۱۲ هزار نفر بود، رقم بسیار قابل قبولی است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: ما کار خود را انجام داده ایم و منتظریم تا هیات های نظارت کار خود را انجام دهند و در ۲۱ دی ماه در مرحله اول نتایج را اعلام خواهند کرد و باز هم در مرحله دیگری افرادی که نسبت به نتایج، نظر یا اعتراضی دارند به هیات بالاتر و در نهایت شورای نگهبان، می توانند شکایت کنند.

 رحمانی فضلی عنوان کرد: تمام تلاش ما این است که در یک فضای مطلوب رقابتی به این معنا که کسانی که به عنوان نامزد انتخابات ثبت نام کرده اند هرچه بیشتر بتوانند در صحنه رقابت حضور را معنی کنند و باشند و مردم برای رأی، با تکثر و تنوع بیشتری مواجه باشند؛ البته این به معنای آن نیست که هیات های نظارت و شورای نگهبان مبتنی بر مستندات و مدارک قانونی ای که دارد نسبت به کار خود کم توجهی یا بی توجهی کنند، ولی هر چه قدر بتوانیم حضور بیشتری در صحنه رقابت داشته باشیم، امکان مشارکت را نیز تقویت خواهد کرد.

وی اضافه کرد: در روند اجرای انتخابات، با شورای نگهبان هماهنگی لازم را داریم؛ هیات های اجرایی ما با هیات های نظارت در استان و شهرستان، همچنین استانداران با روسای هیات های نظارت استان رابطه و همکاری بسیار خوبی دارند. و همه ما به دنبال این هستیم که انتخابات اسفند، انتخاباتی باشکوه باشد و در یک فضای کاملا امن و سالم برگزار شود.

وزیر کشور تاکید کرد: محور تمامی این فعالیت ها برای ما قانون است و ما قانون را ملاک اصلی انتخابات می دانیم و تمام تلاش ما در صیانت و حفاظت از قانون و حق قانونی همه نامزدها و همه مراجع انتخاباتی و همه مردم رعایت شود.

وی همچنین در خصوص اقدامات در حوزه امنیتی یادآور شد: اطلس امنیتی منسجمی را با مشورت و راهنمایی روسای تامین استان ها تهیه کرده ایم و در انتخابات هیچ مشکلی در حوزه امنیتی نخواهیم داشت و نداریم و تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

رحمانی فضلی ابراز امیدواری کرد: در اسفند ماه انتخابات باشکوه داشتیم باشیم و همه با هم به استقبال سال پربرکت و پر خیری برویم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.