یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱

سردار دهقان: پاسخ به آمریکا به‌طور قطع یک اقدام نظامی علیه مراکز نظامی آمریکا خواهد بود

سردار دهقان

مشاور رهبر انقلاب در امور نظامی گفت که پاسخ ایران به شهادت سردار قاسم سلیمانی توسط آمریکا به‌طور قطع یک اقدام نظامی علیه مراکز نظامی آمریکا خواهد بود.

قدس آنلاین:  سردار حسین دهقان  در گفت‌وگو با شبکه‌ سی‌ان‌ان تاکید کرد که پاسخ ایران به اقدام  آمریکا در ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، به‌طور قطع اقدامی نظامی علیه مراکز نظامی آن خواهد بود.

وزیر اسبق وزیر دفاع، تصریح کرد: اجازه دهید یک چیزی را به شما بگویم: رهبری ما به‌طور رسمی اعلام کرده است که ما هیچ‌گاه به دنبال جنگ نبوده‌ایم و به دنبال جنگ هم نخواهیم بود اما این آمریکاست که جنگ را آغاز کرده است.

آمریکا باید ضربه‌ای برابر با آنچه وارد کرده دریافت کند

وی تصریح کرد: بنابراین، آنها می‌بایست واکنش‌های مناسب به اقداماتشان را بپذیرند. تنها چیزی که می‌تواند این دوره جنگ را پایان دهد این است که آمریکا همان ضربه‌ای را دریافت کند که برابر با ضربه‌ای است که وارد کرده. پس از آن آنها دیگر نباید به دنبال یک چرخه جدید باشند.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نیز روز شنبه گفت آمریکا با به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی اشتباه بزرگی مرتکب شده است.

مشاور رهبرانقلاب همچنین خاطر نشان کرد: ترامپ از حقوق بین‌الملل مطلع نیست. او حتی قطعنامه‌های سازمان ملل را به رسمیت نمی‌شناسد. اساسا او یک قمار باز و گانگستر واقعی است. وی به هیچ وجه یک سیاستمدار نیست و ثبات عقلانی ندارد.

وی درباره توئیت تهدیدآمیز شب گذشته دونالد ترامپ که در آن نوشته بود ۵۲ هدف را در ایران در نظر گرفته‌اند و این عدد برای مشابهت با تعداد دیپلمات‌های حاضر در سفارت آمریکا در تهران که در سال ۱۹۷۹ توسط نیروهای انقلابی ایران تسخیر شد، انتخاب شده است، این پیام را مضحک و بیهوده توصیف کرد.

حسین دهقان با اشاره به قطعنامه ۲۳۴۷ سازمان ملل که تخریب غیرقانونی آثار باستانی را محکوم می‌کند، اظهار داشت: اگر [ترامپ] بخواهد قانون، منطق و عقلانیت را بر تصمیم خود تحمیل کند، باید بپذیرد که وی یک جنایتکار جنگ است و باید در دادگاه مربوط محاکمه شود.

وی در پاسخ به اینکه اگر ترامپ تهدید خود را (اشاره به توییت رئیس جمهور آمریکا)  عملی و به مراکز فرهنگی ایران حمله کند، چه خواهد شد؟ تاکید کرد: در آن صورت، قطعا هیچ نیروی نظامی آمریکایی، مرکز سیاسی آمریکایی، هیچ پایگاه نظامی آمریکایی و هیچ شناور آمریکایی ایمن نخواهد بود. همه آنها در دسترس ما قرار دارد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.