چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵

وزیر دفاع

پایگاه آمریکا با موشکهای ایرانی هدف قرار گرفت/ اقدام بعدی متناسب با واکنش آمریکاست

امیر حاتمی

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت موشک های شلیک شده به پایگاه آمریکایی عین الاسد ساخت ایران بود.

قدس آنلاین:  امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز پس از جلسه هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران در تشریح عملیات انتقام سردار سلیمانی با حمله موشکی به پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق،   با بیان اینکه سردار سلیمانی یک شخصیت بین‌المللی و بزرگ برای محور مقاومت بود اظهار داشت:  آمریکایی‌ها در یک اقدام تروریستی و جنایتکارانه، این شهید عزیز را که منادی صلح و امنیت برای منطقه بود، با یک تصور غلط به شهادت رساندند.

وی با بیان اینکه  آمریکایی‌ها تصور می‌کردند اگر ایشان به شهادت برسد، می‌توانند در منطقه تفرقه ایجاد کنند و به مردم ایران و عراق بگویند که ما کاری را کردیم تا مشکل شما حل شود اما مردم عراق و ایران  حرکتی به‌یادماندنی و بی‌نظیر در مقابل این سردار دلاور و قهرمان بزرگ مبارزه با تروریسم انجام دادند و پیامی را برای آمریکایی‌ها فرستادند که تا تاریخ، تاریخ است، ما رشادت‌های سردار قاسم سلیمانی را فراموش نخواهیم کرد.

امیر حاتمی خاطرنشان کرد: از همان زمان که موضوع انتقام خون شهید سلیمانی مطرح شد و در پیام رهبر معظم انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا نیز «انتقام سخت» آمد، با توجه به توانایی‌هایی که نیروهای مسلح دارند و البته اراده محکم و قاطعی که برای انتقام در جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح وجود داشت، اقدام صورت گرفت و بحمدالله این وعده صادق شب گذشته با شلیک ده‌ها موشک تحقق یافت.

پایگاه امریکا با موشک های کوتاه برد هدف قرار گرفت

وی اظهار داشت:  به دلیل فاصله هدف با ما، در این عملیات از موشک‌های بومی و کوتاه‌برد ساخت جمهوری اسلامی ایران  استفاده شد و یک پایگاه مهم آمریکایی که خود آنها گفتند برای این پایگاه هزینه‌های زیادی انجام داده‌اند، برای اولین‌بار در تاریخ و پس از جنگ جهانی دوم  مورد اصابت قرار گرفت؛ من این پیروزی بزرگ را به ملت عزیز و نیروهای مسلح تبریک عرض می‌کنم.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم این اقدام سپاه، درسی به یاد ماندنی برای آمریکا باشد ، درباره میزان تلفات و خسارات این حمله تلافی‌جویانه سپاه پاسداران نیز گفت: باید فرصت داشته باشیم تا تلفات را بررسی کنیم. طبیعتاً آنها با توجه به خواست مستمر ملت ایران بخصوص در روز تشییع پیکر سپهبد شهید سلیمانی می‌دانستند که این انتقام اتفاق خواهد افتاد و آمادگی‌هایی را کسب کرده بودند البته آمادگی آنها منجر به این نشد که بتوانند جلوی اصابت موشک‌ها را بگیرند اما حتماً تمهیداتی را برای جلوگیری از تلفات انجام داده بودند.

اقدام بعدی متناسب با رفتار آمریکایی هاست

در ادامه امیر حاتمی تاکید کرد: اقدام بعدی قاعدتاً متناسب با کاری خواهد بود که آمریکایی‌ها انجام خواهند داد اما ملت ایران یک خواسته بزرگ‌تر دارد که این خواسته حتماً استمرار پیدا خواهد کرد و آن بیرون راندن وجود نحس آمریکا از این منطقه است. آمریکایی‌ها همواره برای ملت‌ها جز جنگ و بدبختی، ترور و جنایت، چیزی به ارمغان نخواهند داشت.

وی سپس افزود: شهید سلیمانی یک شخصیت بین‌المللی مقاومت است. ایشان در واقع سرمایه متعلق به همه رزمندگان مقاومت بود و حتماً محور مقاومت موضوعاتی را در این خصوص دنبال خواهد کرد اما آن چیزی که متعلق به ما بود؛ انتقام سخت را گرفتیم. کار بعدی حتماً متناسب با اقدامی است که آنها انجام می‌دهند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خطاب به همپیمانان آمریکا در منطقه گفت: آمریکا یک جنایت انجام داده و رئیس‌جمهور آمریکا و دولت این کشور را تبدیل به دولت تروریسم کرده است. او دستور یک ترور را در مورد یک مقام نظامیِ رسمی جمهوری اسلامی ایران و در یک کشور دیگری که سردار سلیمانی در آنجا میهمان بود، داده است و آمریکایی‌ها میهمان و میزبان را با هم ترور کردند.

امیر حاتمی با اشاره به توصیه‌اش به کشورهای منطقه  گفت: من گفتم که مطمئن باشید که این‌گونه اقدامات جنایتکارانه آمریکا گسترش خواهد یافت.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها باید بدانند که کارهای تروریستی آنها مورد تائید نیست و کشورها در خصوص این اقدام تروریستی آمریکا مسئولیت دارند و اگر به مسئولیت تاریخی خودشان عمل نکنند، حتماً از آثار و تبعات بسیار منفی این موضوع در امان نخواهند ماند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به  حمایت برخی کشورها از اقدام تروریستی آمریکا گفت: برخی کشورها متأسفانه به دلیل شرایطی که دارند، سیاست کاسه‌لیسی را دنبال می‌کنند. من فکر می‌کنم واکنش‌های آنها به این اقدام جنایتکارانه آمریکا در چارچوب همین سیاست قابل تعبیر است. برخی از کشورها هیچ‌گاه نتوانسته‌اند تصمیم درستی بگیرند.

امیر حاتمی خاطرنشان کرد: ملت ما این‌گونه اقدامات و اقداماتی که برخی کشورهای اروپایی در دوران جنگ تحمیلی در حمایت از صدام ملعون انجام دادند را در ذهن خود دارند.

وزیر دفاع تأکید کرد: تخلیه پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق، یک مصوبه قانونی مجلس عراق است. قاعدتاً اجرای آن نیز با دولت و ملت عراق است اما ضرر وجود منحوس و شرم آمیز آنها در منطقه برای همه ملت‌ها است و خروج آنها از منطقه، خواسته و مطالبه عمومی است که من فکر می‌کنم این مطالبه محقق خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.