دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵

ظرفیت قطارهای گردشگری ورودی به استان گیلان افزایش می‌یابد

راه آهن

گیلان - طبق پیش‌بینی‌های مسئولان اداره کل راه‌آهن شمال ۲ و با توجه به استقبال مردمی، تعداد قطارهای گردشگری ورودی به استان گیلان افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی راه آهن گیلان ،مسیر راه‌آهن قزوین - رشت با توجه به ابنیه، پل‌ها و سازه‌های فنی که در آن به‌کار رفته یکی از زیباترین مسیرهای ریلی کشور محسوب می‌شود، بر همین اساس و طبق پیش‌بینی‌ها و با توجه به استقبال مردمی انتظار می‌رود تعداد قطارهای گردشگری ورودی به گیلان افزایش پیدا کند.

مدیرکل راه‌آهن شمال ۲  در رشت اظهار داشت: اگر به‌طور متوسط تعداد سرنشین‌های خودروها را در سطح جاده ۳ نفر در نظر بگیریم جابه‌جایی این میزان مسافر در بازه زمانی ۹ ماهه امسال توسط ناوگان مسافری راه‌آهن شمال ۲ موجب حذف ۷۸ هزار و ۳۵۴ خودرو از سطح جاده‌ها شده است.

غلامحسین ولدی در مورد تعداد مسافران ورودی و خروجی به استان گیلان عنوان کرد: در مدت ۹ ماهه نخست امسال در مجموع ۲۳۵ هزار و ۶۲ نفر مسافر از طریق راه‌آهن شمال ۲ جابه‌جا شدند که این مقدار ۱۲۰ هزار و ۴۳۷ نفر مسافران ورودی به ایستگاه رشت و ۱۱۴ هزار و ۶۲۵ نفر مسافر خروجی ایستگاه رشت را شامل می‌شود.

ولدی با اشاره به اینکه مصرف سوخت ناوگان ریلی نسبت به ناوگان جاده‌ای یک هفتم است، یکی از مزیت‌های مهم استفاده از حمل و نقل ریلی را کاهش میزان مصرف سوخت عنوان کرد و اظهار داشت: حذف این تعداد اتومبیل از سطح جاده‌ها علاوه بر کاهش سوانح جاده‌ای باعث کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی نیز می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه قطار مسافری مسیر رشت به تهران و برعکس از تاریخ ۱۵ اسفندماه به صورت همه روزه در این مسیر تردد می‌کند تصریح کرد: قطار مسافری رشت به مشهد و برعکس نیز از تاریخ ۱۱ آبان‌ماه امسال به صورت همه روزه شده است در حالی‌ که تا قبل از این تاریخ به صورت یک روز در میان در مسیر مذکور تردد می‌کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.