چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶

وزیر صمت در پاسخ به قدس آنلاین:

افزایش قیمت خودرو ناشی از مسائلی غیر از تولید است/برای ماه های پایانی سال و افزایش تقاضا برنامه داریم

آرش خلیل‌خانه

رضا رحمانی - کراپ‌شده

وزیر صنعت با بیان اینکه افزایش قیمت خودرو در روزهای اخیر ناشی از خودروسازان نیست و از برخی اتفاقات ناشی می‌شود، گفت: برای ماه های پایانی سال که با افزایش تقاضا روبرو هستیم برنامه داریم

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به سوال خبرنگار قدس آنلاین درباره دلایل افزایش قیمت خودرو در هفته‌های اخیر با وجود ادعای برخی خودروسازان در شکستن رکورد تولید، گفت: خودروسازها بحث تولید داخل را جدی گرفتند و برنامه‌های متنوعی اجرا کردند و بخشی از قطعاتی که از خارج می آوردند را در داخل تولید کردند که قیمت تمام شده را پایین‌تر می‌آورد. و یکی دیگر هم کمک محدودی بود که از نظام بانکی انجام شده و در جای خود موثر بوده است.

رحمانی تاکید کرد: از بهمن تا امروز خودروسازها افزایش قیمتی از طرف کارخانه نداشته اند و نوسانات بازار بوده که بیشتر از برخی اتفاقات نشات گرفته و با افزایش تولید این مشکل برطرف می‌شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: ما نه فقط برای امسال بلکه برای تولیدات خودرو تا سال آینده هم خواسته ایم که افزایش را شاهد باشیم و حتما عید و آخر سال نیز یکی از دوره‌هایی است که تقاضا بیشتر می‌شود و برای آن هم برنامه‌ریزی هایی را داریم.

رحمانی در خصوص حمایت از کارگاه‌های صنعتی هم  گفت: رونق تولید وجوه مختلفی دارد و ما امسال در نه ماهه گذشته از حیث تولید داخل بیش از حد برنامه‌ریزی شده پیشرفت داشتیم و مردم استقبال کردند و مشارکت‌کنندگان خوب همکاری کردند.
وی افزود: برنامه ها خوب پیش رفته است و از حیث تامین نقدینگی آمار تقریباً مثل سال گذشته است اما چون نوسانات ارزی وجود داشته در عمل کمتر از سال پیش تامین صورت گرفته است.

وزیر صمت درباره میزان خسارات وارد شده به واحدهای صنعتی در سیل اخیر گفت: هنوز جمع بندی خسارات انجام نشده اما خوشبختانه فعلا خسارت جدی نبوده و برخی ورودیهای شهرک های صنعتی آسیب دیده است که جبران می‌شود و برای خود سیل زده ها هم در نظر داریم که پتو و آب و اقلام ضروری را برای آنان ارسال کنیم که این کار در حال انجام است.
رحمانی تاکید کرد: ما به همه سازمان های تابعه و شرکتهای بزرگ دستور مشارکت در رسیدگی به مشکلات سیل زدگان را ابلاغ کرده ایم. ما دیروز از شرکت مس کرمان اقلام ضروری را ارسال کردیم.
 

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.