چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷

شهردار اصفهان:

برای داشتن کشوری آباد، باید نگاهی همه جانبه به شهرداری‌ها داشته باشیم

شهرداری

اصفهان - شهردار اصفهان گفت: باید به گونه‌ای بیندیشیم که امکانات در خدمت تمام شهروندان در همه شهرها قرار بگیرد و با کمک هم مسیری را پیش رویم که هر روز یک گام به سمت بهبودی شهرها برداشته شود.

  به گزارش خبرنگار قدس آنلاین قدرت الله نوروزی  صبح چهارشنبه ۲۵ دی ماه در بیست و هشتمین نشست تخصصی معاونان فنی و عمرانی کلانشهرهای ایران اظهار کرد:  خرسندیم که شهرداری اصفهان امروزمیزبان افرادی است که نقش مهم و تأثیرگذاری در تحقق برنامه‌ها و سیاست‌های عمرانی شهرها دارند وآنان با تلاش و پیگیری شان باعث به حرکت درآمدن چرخه سازندگی، ایجاد شور و نشاط و امید در جامعه شده است .

نوروزی تأکید کرد: سیاست شهرداری اصفهان این گونه است که شهر اصفهان فقط اصفهان نیست، اگر این شهر می‌خواهد از چالش‌های کمرشکن نجات پیدا کند باید به فکر شهرهای همسایه نیز باشد، شبکه حمل ونقل ریلی را حمایت و مترو را محدود به اصفهان نکند وما برای داشتن کشوری آباد باید نگاهی به همه شهرداری‌ها داشته باشیم.

شهردار اصفهان اعلام داشت :اکنون که اصفهان در محاصره صنایع سنگین قرار گرفته است باید برای رهایی از آلودگی هوا و ترافیک با تعامل صنایع بزرگی همچون فولاد مبارکه و ذوب آهن به فکر قطارشهری و ایجاد شبکه ریلی مترو باشد و البته درباره این مهم همه شهرها باید اینگونه بیندیشند.

وی با بیان اینکه باید بین شهرها تفاهم نامه هایی امضاء و از مزیت‌های نسبی هم استفاده کنند، تصریح کرد: نمی توان یک جزیره درست کرد و فقط به فکر یک نقطه از کشور بود؛ بلکه در چنین جلساتی که کلانشهرها حضور دارند باید دردهای مشترک شناسایی، مشکلات هر شهر بررسی و امکانات شهرها به کمک هم آیند، هم افزایی ایجاد شود تا در همه جای کشور شاهد شهرهای زیست پذیر باشیم.

نوروزی با تأکید بر عدالت فضایی در شهر گفت: در اصفهان واژه‌ای تحت عنوان «عدالت فضایی» داریم، تا در بخش‌هایی فعالیت‌ها را بیشتر کنیم که کمتر برخوردار هستند زیرا معتقدیم برابری به معنای واقعی، نه شکلی باید اتفاق افتد.

علیرضا نصراصفهانی رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان هم بیان داشت :شهرداری اصفهان موفق شده در مسیر اجرای پروژه‌های عمرانی برمشکلات اقتصادی به خوبی گام برداردو اگر اقدامات عمرانی در شهر انجام می‌شود این اقدامات تنها از ناحیه شهرداری‌ها است و دولت به جهت مشکلاتی که داردکمتر قادر است پروژه‌هایی را در شهر اجرا کند .

وی تصریح کرد: امروزه شرایط به گونه‌ای است که اگر در شهرها فعالیت عمرانی شهرداری را جدا کنیم، اوضاع رضایت بخش نیست، این امیدواری مردم متأثر و برگرفته از اقداماتی است که شهرداری‌ها انجام می‌دهند؛ دولت در شرایط و مسیر دیگری قرار گرفته که انتظار بیشتر از آن داشتن، در شرایط فعلی شایسته نیست.

نصر اصفهانی با تأکید بر اینکه امروزه در شهرها به مدیران جسور و فکور نیازمندیم تا با تدبیر و برنامه ریزی برای اجرای برنامه‌ها و پروژه‌ها جسارت داشته باشند، گفت: باید پروژه‌های خوبی را در شهرها رقم بزنیم زیرا نیازهای مردم به گونه‌ای رقم خورده که قصور و کوتاهی ما به هردلیلی مورد اقبال مردم قرار نمی‌گیرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.