چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی:

شهرداری‌ها باید به درآمدزایی پایدار توجه کنند

سازمان همیاری شهرداری

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی گفت: شهرداری‌های این استان باید بیشتر به درآمدزایی و فعالیت‌های اقتصادی توجه داشته و حد واسط سرمایه‌گذاران و دولت قرار گیرند.

به گزارش قدس آنلاین، میثم کرمانی در جلسه مشترک مدیران بخش‌های مختلف سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی و شهرداران جنوب این استان در گناباد افزود: مشارکت بیشتر شهرداری‌ها در فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری موجب توسعه کمی و کیفی و کاهش مشکلات فعالیت‌های آنها از جمله در زمینه عمرانی می‌شود.

وی ادامه داد: ۸۵ درصد درآمدهای سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی طی یک سال گذشته از محل فروش سوخت و سرمایه‌گذاری‌های مرتبط با آن و ۱۰ درصد مربوط به شهرداری مشهد و پنج درصد مربوط به سایر شهرداری‌های استان بوده است لذا تلاش می‌شود درآمدزایی این سازمان را به سایر نقاط استان گسترش دهیم و شهرداری‌های سایر نقاط هم در فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری مشارکت داشته باشند.

وی با اشاره به رویکرد سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی برای ایجاد منابع پایدار از بازار سرمایه و بورس و فرآبورس برای شهرداری‌های استان گفت: شهرداری‌ها با توجه به ظرفیت‌های خود به اندازه ده‌ها بنگاه اقتصادی می‌توانند طرح و برنامه در این بخش ارایه دهند.

کرمانی اجرای طرح فروش محصولات سنتی نقاط مختلف خراسان رضوی با برندهای خاص به صورت اینترنتی را دیگر اقدامات در دست انجام این سازمان ذکر کرد و افزود: بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال در این بخش قابلیت سرمایه‌گذاری وجود دارد.

وی طرح تجمیع منابع بانکی شهرداری‌های خراسان رضوی و اختصاص مبالغی از این محل به صورت سود برای اجرای طرح‌های عمرانی را دیگر برنامه‌های سازمان همیاری شهرداری‌های استان برشمرد.

کرمانی ادامه داد: از دیگر محورها و برنامه‌های این سازمان طی سالجاری اصلاح لوازم بوستان‌ها، هوشمند سازی خدمات شهری و یکپارچه سازی نرم افزار جامع برای ماشین‌آلات و طرح ممیزی املاک شهرداری‌های استان است.

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی با اشاره به اجرای صدها میلیارد تومان طرح عمرانی طی سالجاری توسط این سازمان در استان، برای تکمیل بخش‌هایی از ساختمان فرودگاه در دست احداث گناباد توسط این سازمان به صورت تهاتری اعلام آمادگی کرد.

وی مهمترین هدف از راه‌اندازی سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی را تجمیع فعالیت‌های شهرداری‌ها عنوان کرد و گفت: هم افزایی و درک مشترک از این اقدامات اثر بخشی آنها را افزایش می‌دهد.

نشست هم اندیشی مدیران سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی با شهرداران جنوب خراسان رضوی با حضور شهرداران شهرهای گناباد، بیدخت، کاخک، یونسی، بجستان و فیض آباد به مدت یک روز در گناباد برگزار شد.

شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.