شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸

با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی استان

بخش نوسوادان کتابخانه عمومی «حاج علی‌اکبر کاظمینی» یزد افتتاح شد

کتابخانه‌ عمومی

یزد- بخش نوسوادان کتابخانه‌ عمومی حاج علی‌اکبر کاظمینی یزد با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی استان و شهرستان افتتاح شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد ، بخش نوسوادان کتابخانه عمومی حاج علی اکبر کاظمینی یزد با حضور جمعی از مردم و مسئولان محلی افتتاح شد.

محسن رفیعی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد در  در این مراسم گفت: در شرایطی کنونی دیگر زیبنده نیست در جامعه شاهد بی سوادی به مفهوم خاص آن باشیم و جا دارد زمینه فراگیری سواد برای همه اقشار مردم فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه سوادآموزان نهضت سوادآموزی بخشی از مخاطبان کتابخانه‌های عمومی هستند، تصریح کرد: کتابخانه‌ها در کنار بخش‌های ویژه‌ای‌ نظیر بخش کودک، نوجوان، اطلاع‌رسانی، نشریات و استان‌شناسی به دنبال فراهم کردن زمینه‌ای برای استفاده هرچه بهتر و آسان‌تر اعضا و مراجعان نوسواد خود هستند و در این راستا و با همکاری معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش مقرر شده است بخش نوسوادان نیز در تمامی کتابخانه‌های عمومی راه‌اندازی و تجهیز شود.

رفیعی، توجه ویژه نهاد کتابخانه‌های عمومی به گروه‌های خاص جامعه و فراهم کردن زمینه بهره‌مندی همه مردم از کتابخانه‌ها را گامی در راستای عمومی‌تر شدن خدمات کتابخانه‌ای دانست و راه‌اندازی و تجهیز بخش‌های کودک، نوجوان و نوسوادن را در این راستا ارزیابی کرد.

امین‌الرعایا، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این مراسم با بیان اینکه ایجاد بخش نوسوادان در کتابخانه‌های عمومی می‌تواند به تحکیم سواد در این گروه کمک کند، بیان داشت: در جلسه‌ای که  با مدیرکل و کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی داشته‌ایم، مقرر شده است هردو دستگاه با مشارکت یکدیگر نسبت به تأمین منابع موردنیاز نوسودان استان در کتابخانه‌ها اقدام کنند.

وی با اشاره به تأکید ویژه قرآن کریم و روایات اسلامی به امر خواندن و نوشتن گفت: تأکید بر سوادآموزی و علم‌اندوزی در سیره و منش نبی مکرم اسلام(ص)‌ و ائمه اطهار(ع) مشهود است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.