سه‌شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲

وزیر خارجه لوکزامبورگ: باید دولت فلسطین را به رسمیت شناخت

لوکزامبورگ

وزیر خارجه لوکزامبورگ در سخنانی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا توصیه کرد دولت فلسطین را به رسمیت بشناسند.

به گزار گروه بین الملل قدس آنلاین، وزیر خارجه لوکزامبورگ دوشنبه به اعضای اتحادیه اروپا توصیه کرد دولت فلسطین را به رسمیت بشناسند.

به نوشته وبگاه «العربی» «ژان آسلبورن» وزیر خارجه لوکزامبورگ در سخنرانی پیش از آغاز شورای روابط خارجی اروپا با توصیه به کشورهای اروپایی در به رسمیت شناختن دولت فلسطین گفت که این مسئله موجب پیشبرد فرایند صلح می‌شود.

پارلمان اروپا سال 2014 قطعنامه‌ای را در حمایت از دولت فلسطین به تصویب رساند. این در حالی است که گفت‌وگوها در سال‌های اخیر به رسمیت شناختن دولت فلسطین با تصرف غیرقانونی اراضی بیشتر در کرانه باختری از سوی رژیم صهیونیستی بی نتیجه مانده است.

سخنگوی اتحادیه اروپا نیز روز دوشنبه اقدامات رژیم صهیونیستی در خاک فلسطین را غیر قابل قبول خواند و از این رژیم خواست به قوانین بین‌المللی پایبند باشد. (جزئیات بیشتر)

 به نوشته وبگاه العربی، به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی نیز به مثابه نابودی چشم انداز شکل گرفتن دولت فلسطین است. از 195 کشور جهان، 135 کشور دولت فلسطین را به رسمیت می‌شناسند.

چندی قبل نیز وزیر خارجه سوئد ضمن حمایت از اقدام کشورش در به رسمیت شناخته شدن فلسطین، بر تداوم پشتیبانی از فلسطینی‌ها تاکید کرد. «مارگوت والستروم» وزیر خارجه سوئد در این باره گفت: «به تصمیم دولت سوئد در سال 2014 که دولت فلسطین را به رسمیت شناخت، افتخار می‌کنم.» (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.