سه‌شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸

مدیرعامل سازمان همیاری‌های شهرداری خراسان رضوی خبر داد؛

تجهیز مشهد به بلندترین نردبان آتش‌نشانی در کشور

مدیرعامل سازمان همیاری‌های شهرداری خراسان رضوی

مدیرعامل سازمان همیاری‌های شهرداری خراسان رضوی گفت: دو خودرو پلت‌فرم آتش‌نشانی مجهز به نردبان ٧٢ متری به منظور استفاده در زمان بروز حادثه حریق در ساختمان‌های بلندمرتبه حداکثر تا چندروز آینده وارد مشهد می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، میثم کرمانی با اشاره به اینکه «بزرگترین خودرو پلتفرم (نردبان‌دار) آتش نشانی ایران به طول ۷۲ متر را با وجود تحریم‌ها از ایتالیا خریداری کردیم»، اظهار کرد: باتوجه به شرایط جوی آب و هوا بارگیری این دو دستگاه پلتفرم روز گذشته از گمرک تهران انجام شده و ظرف روزهای آینده وارد مشهد می‌شود.

وی با بیان اینکه «انجام عملیات اطفای حریق در ساختمان‌های بلندمرتبه توسط این پلت‌فرم‌ها تسهیل می‌شود»، افزود: این خودروها برای اطفای حریق در ساختمان‌های مرتفع تولید شده و نخستین‌بار است که چنین تجهیزاتی برای استفاده در عملیات‌های آتش‌نشانی وارد ایران می‌شود.

کرمانی با بیان اینکه «مشهد تنها شهر کشور است که به این خودروهای آتش‌نشانی تجهیز شده است»، تصریح کرد: در حال حاضر تنها ۱۲ دستگاه از این پلتفرم‌های ویژه نجات و اطفاء حریق با قابلیت نصب بر روی کامیون‌هایی مجهز به مخزن ذخیره و پمپاژ آب در دنیا ساخته شده است و در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.