چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳

تشکیل ۸ صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در خراسان شمالی

صندوق اعتباری خرد زنان روستایی

خراسان شمالی- مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از تشکیل ۸ صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در این استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی خراسان شمالی، مهندس حسین احمدآبادی، هدف از تاسیس این صندوق‌ها را تقویت و توانمندسازی زنان روستایی در زمینه های مختلف کشاورزی و افزایش درآمد خانوارهای کم درآمد از طریق پرداخت وام های کوچک برای انجام فعالیت‌های درآمدزا عنوان کرد.

وی بهبود وضعیت اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار برای زنان روستایی و توسعه صنایع کوچک و خانگی خاص زنان روستایی، کاهش مهاجرت از روستا، کاهش فقر و ارتقای مهارت های فردی و اجتماعی زنان در روستا را از دیگر اهداف راه اندازی این صندوقها برشمرد.

وی افزود: بدین منظور تاکنون تعداد ۴۵ صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در روستاهای شهرستان های استان تشکیل و در حال فعالیت هستند.

مهندس احمدآبادی در ادامه سخنان خود بیان کرد: به منظور ارتقای مهارت های زنان روستایی عضو این صندوق ها و آموزش اصولی کارآفرینی، کارگاه های آموزشی متعدد با عنوان مهارت های زندگی شغلی و مهارت های کسب و کار ویژه اعضای صندوق های اعتبارات خرد و تسهیل گران زنان روستایی توسط کارشناسان این سازمان در روستاهای حوزه عمل اجرا شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.