چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶

رئیس شورای شهر همدان:

تکمیل طرح‌های نیمه تمام اولویت شهرداری باشد

شورا

همدان- رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: بودجه پیشنهادی شهرداری باید طوری مصوب شود که اهداف شورا در آن تحقق یابد و مهمترین انتظار ما تکمیل طرح های نیمه تمام است

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان،  کامران گردان در هفتادوششمین جلسه علنی صحن شورا که با محوریت تقدیم لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۹  شهرداری همدان به شورا برگزار شد،گفت: انتظار می رود بودجه پیشنهادی شهرداری با کمترین تغییرات و جابجایی در مدت زمان معین مصوب شود.

کامران گردان با تاکید بر اینکه منابع درآمدی و تامین بودجه سال ۹۹ شهرداری باید تا حدودی مشخص باشد، افزود: درصد درآمدی سهم ارزش افزوده، صدور پروانه ساختمانی و سایر منابع بودجه سال آینده باید به طور شفاف مشخص شود.

وی با بیان اینکه همچنین ترکیب هزینه های جاری، عمرانی و سرمایه گذاری نیز به تفکیک باید مشخص باشد،  افزود: تکمیل پروژه های نیمه تمام از جمله تقاطع غیرهمسطح شهید سردار همدانی، پارکینگ آقاجانی بیگ، بازار بزرگ سینا، پارک فرا منطقه‌ای، اقدامات سرمایه گذاری در حاشیه بلوار ارم،پارک ولایت، پل غدیر، پیاده راه سازی و سایر طرح‌ها  باید در اولویت بودجه ۹۹ قرار گیرد.

گردان اضافه کرد: امسال توقع داشتیم طرح های نیمه تمام به بهره برداری می رسید منتهی بنا به دلایلی این مهم تحقق نیافت و باید سال آینده هرچه سریعتر تکمیل شود.

وی گفت: بودجه پیشنهادی شهرداری باید طوری مصوب شود که اهداف شورا در آن تحقق یابد و مهمترین انتظار ما تکمیل طرح های نیمه تمام است.

افزایش 25 درصدی بودجه 99 شهرداری همدان

شهردار همدان نیز در این جلسه ضمن تقدیم لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۹ به شورا، گفت: بودجه پیشنهادی سال آینده به نسبت امسال با ۲۵ درصد افزایش به شورای اسلامی شهر همدان ارایه شد.

عباس صوفی گفت: افزون بر این، بودجه پیوست طرح های سرمایه گذاری به ارزش پنج هزار میلیارد تومان به شورا ارایه شده که این پیوست را وارد بودجه سال آینده نکرده ایم و بلند مدت است و به طور قطع عواید بسیاری برای شهرداری خواهد داشت.

وی افزود: در همین راستا سازمان سرمایه گذاری شهرداری طرح هایی را در دست پیگیری دارد که می تواند اجرایی کند.

شهردار همدان با اشاره به اینکه ماده ۶۸ قانون شهرداری ها ۶۰ درصد جاری و ۴۰ درصد عمرانی را در بودجه لحاظ کرده است، گفت: با این حال بودجه امسال شهرداری همدان ۵۵ درصد در بخش عمرانی و ۴۵ درصد در حوزه جاری هزینه شده است.

صوفی گفت: برای بودجه پیشنهادی سال آینده نیز ۶۱ درصد در بخش عمرانی و ۳۹ درصد جاری به شورا ارایه شده است.

وی بیان کرد: این در حالی است که حقوق و دستمزدها افزایش ۴۰ درصدی دارد ضمن اینکه ۱۰ درصد از بودجه عمرانی را باید به پرداخت بدهی های شهرداری اختصاص دهیم.

شهردار همدان با تاکید بر اینکه تکمیل طرح های نیمه تمام در اولویت برنامه سال آتی شهرداری خواهد بود، گفت: همدان برای نخستین بار موفق به دریافت ۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت شد که این اوراق برای ساماندهی حمل و نقل عمومی خواهد یافت.

گفتنی است، در ادامه این جلسه رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان به ارائه گزارش بررسی جلسات تعرفه بودجه سال 99 در جلسات کمیسیون بودجه پرداخت .

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.