چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶

امیری:

رئیس جمهور در حال بررسی گزینه ها برای وزارت جهاد کشاورزی است/ معرفی یک یا دو وزیر پس از تفکیک وزارت صمت معطل تصمیمی نهایی مجلس است

آرش خلیل‌خانه

حسینعلی امیری

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران طی سخنانی اظهار داشت: آقای روحانی در حال بررسی بهترین گزینه برای وزارت جهاد کشاورزی هستند.

قدس آنلاین: حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهرو امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت  اظهار داشت: وزیر جهاد کشاورزی قطعا در بازه زمانی قانونی به مجلس معرفی خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار قدس آنلاین در مورد تصمیم دولت درباره معرفی یک یا دو وزیر برای وزارت صنعت، معدن و تجارت، پس از تفکیک، گفت: ‌درباره وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجلس تصویب کرد و در شورای نگهبان مورد ایراد قرار گرفت. کمیسیون اجتماعی مجلس و مجلس شورای اسلامی دوبار تشکیل وزارت بازرگانی را در دستور صحن علنی مجلس قرار داد، در مرحله اول 5 ویرایش به رأی گذاشته شد که نمایندگان رأی ندادند و مجدداً به کمیسیون اجتماعی مجلس بازگشت. در مرحله دوم نمایندگان دولت در کمیسیون اجتماعی مجلس حضور پیدا کردند.

امیری ادامه داد: ما متنی را تهیه کردیم، متن جدید نیز در جلسه علنی مجلس ارائه شد و رأی نیاورد. علاوه بر آن 5 متن دیگر نیز در مجلس پیشنهاد شد که نمایندگان رأی ندادند و اکنون در کمیسیون اجتماعی مجلس است. چون این طرح به‌منظور تأمین نظر شورای نگهبان به مجلس اعاده شده و الان در دستور کار قرار دارد از مواردی نیست که قانوناً بتوان از دستور کار خارج کرد.

وی گفت: قطعاًً در آینده و در زمان مقتضی که هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی صلاح بدانند این طرح در دستور جلسه علنی مجلس قرار می‌گیرد. اینکه دولت یک وزیر یا دو وزیر را معرفی کند بستگی به مصوبه مجلس شورای اسلامی دارد که به قانون تبدیل شود.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور اظهار داشت: قطعاًً دولت آنچه که قانون باشد، عمل می‌کند. اگر مصوبه مجلس معرفی یک وزیر باشد، یک وزیر و اگر مصوبه مجلس و قانون معرفی دو وزیر باشد، دولت نیز براساس قانون برای معرفی وزیر یا وزیران عملی می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.