یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹

معترضان کانادایی خواستار پایان سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران شدند + تصاویر

کانادا

گروهی از فعالان ضد جنگ در کانادا با تجمع در مقابل کنسولگری آمریکا در تورنتو خواستار پایان اقدامات خصمانه واشنگتن علیه تهران شدند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، گروهی از معترضین و فعالان کانادایی با تجمع در مقابل کنسولگری آمریکا در تورنتو، خواستار پایان اقدامات خصمانه و تحریم‌های واشنگتن علیه ایران شدند.

فعالان ضد جنگ کانادایی در تجمع ظهر شنبه شعارهای «به تحریم‌ها پایان دهید» و «نه به جنگ با ایران» سر می‌دادند. یکی از سازمان دهندگان این تجمع اعلام کرد اگرچه سیاست خارجی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا باعث نامیدی او شده، اما این اقدامات او جای تعجب ندارد. این فعال کانادایی گفت زمانیکه توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با ایران کنار گذاشته شد او فریب لفاظی‌های انزوگرایانه ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی را نخورد که وعده پایان دادن به جنگ‌های بی معنا را سر می‌داد.

معترضان کانادایی خواستار پایان سیاست‌های خصمانه آمریکا در مقابل ایران شدند

معترضان کانادایی به صورت متفق القول خواستار احترام به تمامیت ارضی ایران شدند و تاکید کردند هر گونه تغییر در درون این کشور باید با خواست مردم آن و بدون مداخله کشورهای خارجی صورت گیرد.

بنا به گزارش پلیس کانادا در این تجمع گروهی از اتباع ایرانی-کانادایی، فعالان اجتماعی و محیط زیست و نیز یکی از اعضای پارلمان این کشور حضور داشتند. تجمع کنندگان از آمریکا خواستند تا با احترام به قوانین بین المللی به سیاست «تغییر رژیم» خود در سراسر دنیا پایان دهد. تجمع کنندگان در مقابل کنسولگری آمریکا در تورنتو همچنین با معترضان عراقی که خواهان خروج نظامیان آمریکا از خاک کشورشان هستند، ابراز همبستگی کردند.

ائتلاف ضد جنگ در کانادا اولین بار در سال ۲۰۰۳ و به دنبال آغاز تهاجم آمریکا به عراق شکل گرفت. این گروه تمامی اقدامات جنگی و تهاجم در سراسر دنیا را محکوم کرده و تاکید دارد که صلح تنها از طریق گفتگو و درک متقابل قابل دستیابی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.