یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸

۷۷۰ زندانی از زندان های استان گلستان آزاد شدند

آزادی زندانیان غیر عمد

گرگان- رییس دادگستری کل گلستان با اعلام خبر آزادی ۷۷۰ زندانی این استان در یک ماه اخیر از دادستان ها و روسای دادگستری استان خواست همه پرونده‌های معوق در دادگستری‌ها را تا پایان سال تعیین تکلیف کنند.

به گزارش  روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار داشت: کاهش پرونده‌های معوق و کاهش جمعیت کیفری، ۲ موضوع راهبردی و اساسی قوه قضائیه است که اجرای آن در گلستان مورد توجه جدی قرار دارد.

وی بیان کرد: رسیدگی به پرونده‌ها در گلستان سرعت بیشتری خواهد گرفت و هیات های ویژه برای اجرای سریع‌تر طرح کاهش زندانیان و پرونده‌های باقیمانده در حوزه قضایی اقدام خواهند کرد.

رییس دادگستری کل گلستان همچنین از بازبینی تمامی پرونده‌های بیش از مهرماه سال جاری در استان خبر داد و گفت: روسا، دادستان‌ها و اعضای هیات‌های ویژه وظیفه دارند همه پرونده‌های قبل از این تاریخ را بازبینی کرده و اقدامات لازم را برای بررسی و تعیین تکلیف آنها انجام دهند.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات شوراهای حل اختلاف استان برای کاهش پرونده‌های مسن گفت: اقدامات سازشی اعضای شورا از ورودی پرونده‌ها به محاکم کاسته و فرصت بیشتری را برای رسیدگی به پرونده‌های معوق و سنگین برای قضات ما فراهم کرده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.