یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵

یک پژوهشگر اسلامی عنوان کرد؛

فضای مجازی مهمترین ابزار استکبار در «جنگ نرم» علیه کشورهای اسلامی است/ لزوم نقش آفرینی فعالان فرهنگی در فضای مجازی

فضای مجازی

یک پژوهشگر علوم دینی، فضای مجازی را مهمترین ابزار استکبار در «جنگ نرم» و «تهاجم فرهنگی» استکبار علیه کشورهای اسلامی معرفی و بر ضرورت نقش آفرینی فعالان فرهنگی در این فضا تأکید کرد.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام و المسلمین اسد القصیر در نشستی که ویژه زائران عرب زبان به همت مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی در رواق دارالرحمه حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به آسیب‌های فضای مجازی گفت: فضای مجازی امروز محلی برای ترویج فرهنگ غربی تبدیل شده است.
وی تصریح کرد: اگرچه فضای مجازی مزیت‌ها و فواید بسیاری دارد، اما برای در امان ماندن از آسیب‌های آن ضروری است نحوه استفاده از این فضا را فرا گرفت و از اعضای خانواده به ویژه جوانان در برابر آسیب‌های آن مراقبت کرد.
این پژوهشگر دینی افزود: استفاده درست از فضای مجازی موجب پیشرفت خانواده می‌شود، اما استفاده نادرست از آن موجب از بین رفتن کانون خانواده که از مهمترین ارکان یک جامعه است، خواهد شد.
وی اظهار کرد: جوانان از مهمترین و تأثیرگذارترین اقشار جامعه هستند و باید با هدایت مسئولان فرهنگی نیرو و استعداد آنها به سمت و سویی درست سوق داده شود، تا برای جامعه مفید باشند.
اسد القصیر با بیان اینکه تأثیرگذاری از طریق فضای مجازی در واقع جنگ نرم دنیای غرب و استکبار جهانی علیه کشورهای اسلامی است، ابراز کرد: نباید اجازه داد تا جهان غرب از طریق فضای مجازی جوانان کشورهای ایران و عراق و سایر کشورهای اسلامی را تحت تاثیر قرار دهند.
وی ادامه داد: جامعه هدف جنگ نرم دشمن در فضای مجازی، خانواده‌ است؛ طبق آمار ۷۰ درصد طلاق‌ها در کشورهای عراق متاثر از فضای مجازی، اینترنت و ماهواره است و فضای مجازی به نوعی شبیخون فرهنگی برای انتقابل فرهنگ غرب است.
مدیر مؤسسه اسلام اصیل همچنین ضمن گرامیداشت خاطره شهدای مقاومت از جمله سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس گفت: این شهدای عزیز اعتقادات بسیار پاکی داشتند و مدام در جبهه مقاومت علیه مستکبران فعالیت می‌کردند و همین اعتقادات پاک موجب سعادت‌مندی و عاقبت بخیری آنها شد.

منبع: آستان نیوز 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.