دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۲

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان :

۱۱ نفر درآتش سوزی مدرسه دخترانه راهی بیمارستان شدند

آتش سوزی در مدرسه

همدان - رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: آتش سوزی در یکی از مدارس شهرک فرهنگیان همدان ۱۰ دانش‌آموز و یک معلم را راهی بیمارستان کرد.

به گزارش قدس آنلاین محمدرضا بیاناتی ر ئیس سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی همدان از آتش سوزی در یکی از مدارس شهرک فرهنگیان همدان گفت : ساعت ۱۰:۴۵ صبح یکشنبه گزارشی مبنی بر آتش‌سوزی یک مدرسه به مرکز ۱۲۵ همدان گزارش شد که بلافاصله ۲ اکیپ از ایستگاه‌های ۱۵ و ۱۷ و ۳ اکیپ از ایستگاه مرکزی آتش نشانی به محل حادثه اعزام شد.
بیاناتی افزود:  دانش آموزان این مدرسه به مناسبت ایام فاطمیه، نمادی داخل راهروی مدرسه درست کرده و در آن شمع روشن کرده بودند که با افتادن شمع و آتش گرفتن پارچه‌ها، آتش گسترده شده بودکه آتش در اسرع وقت توسط نیروها خاموش شد.
وی بیان کرد: ۱۰ نفر از دانش آموزان و یک معلم به علت دودزدگی توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.
رئیس سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی گفت: دانش آموزانی  که در راهروی مدرسه گرفتار بودند نیز توسط نیروهای آتش‌نشانی نجات یافتند.
بیاناتی همچنین با اشاره به عملیات انجام شده طی روز گذشته عنوان کرد: طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات دیروز یک عملیات اطفای حریق و یک عملیات امداد و نجات و یک مورد عملیات احتیاط حریق توسط آتش نشانان انجام شده است.
وی افزود: شهروندان دیروز ۴۱۳ مرتبه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته‌اند که از این تعداد تماس ۳ مورد منجر به عملیات شده، ۱۳ تماس برای مشاوره و راهنمایی برقرار شده، ۵۰ تماس اشتباه و متأسفانه ۳۴۷ مورد ایجاد مزاحمت بوده است.
رئیس سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی همدان گفت: عملیات انجام شده در این مدت یک مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در اسلامشهر بوده و یک مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک الوند توسط آتش نشانان به انجام رسیده است.
بیاناتی افزود: همچنین تنها عملیات احتیاط حریق نیز به دلیل به صدا درآمدن آژیر اعلام حریق بانک در خیابان قلیانی صورت گرفته است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.