دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸

واکنش ترامپ به افشاگری بولتون در کتابش

بولتون

رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتی نوشت اظهارات مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید درباره دلیل تعلیق کمک مالی به اوکراین، اقدامی برای فروش کتابش است.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به افشاگری اخیر جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید، درباره پرونده اوکراین‌گیت در کتابش که هنوز منتشر نشده است، واکنش نشان داد.

او در پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: من هرگز به جان بولتون نگفته‌ام کمک به اوکراین به تحقیقات درباره دموکرات‌ها از جمله بایدن‌ها وابسته است. در واقع او هرگز در آن مقطع به این مسئله اعتراض نکرده است. اگر جان بولتون این را گفته فقط برای فروش کتابش بوده است.

 رئیس جمهور آمریکا افزود: علاوه بر این حقیقت که زلنسکی و وزیر امور خارجه اوکراین گفته‌اند هیچ مشکل و فشاری وجود نداشته، متن مکالمه‌ام با زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، همه آنچه لازم است را ثابت می‌کند.

ترامپ اضافه کرد: علاوه بر این من با زلنسکی در سازمان ملل دیدار کردم (دموکرات‌ها گفته‌اند من هرگز ملاقات نکردم) و کمک نظامی به اوکراین را بدون هیچ پیش شرط یا تحقیقی بسیار زودتر از برنامه آزاد کردم. من همچنین به اوکراین اجازه دادم موشک‌های ضدتانک جاولین خریداری کند. دولتم خیلی بیشتر از دولت قبلی در این خصوص کار کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.