دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

سقوط یک هواپیما در افغانستان/ ابهام در جزئیات حادثه

هواپیما

یک هواپیمای مسافری که گفته می‌شد متعلق به شرکت آریانا افغان است در حالیکه از هرات به طرف دهلی‌نو در حال پرواز بود، دقایقی پیش در غزنی سقوط کرد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، عارف نوری» سخنگوی والی غزنی گفت: حوالی ساعت 1 بعد از ظهر هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت دولتی آریانا افغان با شماره 358 در منطقه موسوم به «ده یک» در فاصله 20 کیلومتری مرکز این ولایت سقوط کرد.

وی افزود: در حال حاضر به دلیل ناامن بودن این منطقه که تحت تصرف طالبان است اطلاعات دیگری در دست نیست اما تیم‌های امنیتی و آمبولانس‌ها برای نجات مسافران به این منطقه اعزام شده‌اند.

در همین حال «وحید الله کلیمزی» والی ولایت غزنی به رسانه‌ها گفت یک هواپیمای مسافربری حوالی ساعت 1 بعد از ظهر امروز در شهرستان «ده یک غزنی» سقوط کرده، اما این هواپیما مربوط به هیچ یک از شرکت‌های داخلی افغانستان نیست.

وی افزود: این هواپیما به صورت کامل سوخته و در حال حاضر قادر به شناسایی آن نیستیم و شاهدان عینی تنها جسد یک خلبان را از هواپیما بیرون کشیدند که تبعه خارجی بوده و شهروند افغان نیست.

برخی گزارش‌ها اعلام کردند که این هواپیما که از هرات به طرف دهلی‌نو در حرکت بوده، 110 سرنشین داشته و تاکنون از سرنوشت این افراد خبری در دسترس نیست.

این در حالی است که نصرت رحیمی سخنگوی وزارت کشور افغانستان با تایید این سقوط گفت که این هواپیما 85 سرنشین داشته است.

تایید سقوط این هواپیما از سوی مقامات افغانستان در حالی است که شرکت آریانا افغان اعلام کرد این هواپیما متعلق به این شرکت هوایی نیست.

«محمدامین مبلغ» معاون والی غزنی نیز با تأیید این خبر گفت: این هواپیمای مسافربری حوالی ساعت ۱:۳۰ دقیقه‌ بعد از ظهر امروز (دوشنبه، ۷ بهمن) در روستای «صدو» شهرستان ده‌یک سقوط کرده است.

مبلغ تاکید کرد: این هواپیما در منطقه تحت کنترل طالبان سقوط کرده و تا کنون مشخص نشده است که در این سانحه چند نفر کشته و زخمی شده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.