سه‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸

عرضه‌های اولیه امسال بازار سهام هفده‌تایی می‌شود

بورس

تعداد ۴۹میلیون و ۱۲۵سهم شرکت کلر پارس به‌عنوان هفدهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، در بازار دوم فرابورس ایران عرضه می‌شود.

قدس آنلاین؛ تعداد ۴۹میلیون و ۱۲۵سهم شرکت کلر پارس به‌عنوان هفدهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، با نماد معاملاتی "کلر" روز چهارشنبه(۱۶ بهمن‌ماه) در بازار دوم فرابورس ایران انجام می‌شود.

این میزان سهام در محدوده قیمتی ۲۸۰۰تا ۲۹۵۰۰تومانی برای هر سهم و با سهمیه ۸۰سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد. ضمن این که مدیر این عرضه نیز شرکت کارگزاری صباتامین و متعهدین خرید هم شرکت سرمایه‌گذاری هامون شمال به میزان ۳۳.۳ درصد و شرکت کارگزاری صبا تامین به میزان ۱۶.۸ درصد سهام قابل عرضه می‌باشند.

همچنین شرکت بورسی باما سهامدار ۹۹.۶ درصدی سهام این شرکت است که دارای ۱۷۴ نیروی انسانی و سرمایه اسمی ۶۰ میلیارد تومانی می‌باشد.

این گزارش می‌افزاید: عرضه ۶۰میلیون سهم شرکت ذوب روی اصفهان در حالی قرار است به عنوان شانزدهمین عرضه اولیه امسال بازار سهام سه‌شنبه این هفته اتفاق بیفتد که روند عرضه‌های اولیه از اول آبان ماه تا کنون متوقف بوده است.

این گزارش می‌افزاید: شرکت کلر پارس ۴ مهر سال ۱۳۶۶ توسط وزارت نیرو برای تامین کلر شرکت های آب و فاضلاب در شهرستان تبریز تاسیس و به ثبت رسید. پس از اخذ موافقت اصولی در زمینه تولید کلر و مشتقات آن و سود سوز آور از وزارت صنایع ۲۶ آذر سال ۶۶ فعالیت پروژه آغاز و با معرفی فروشنده خارجی ماشین آلات و تجهیزات تولید کلر و سود از سوی وزارت نیرو که از طریق مناقصه بین المللی صورت پذیرفت شرکت دنورا از ایتالیا به مجریان پروژه معرفی و شروع به کار کرد.

موقعیت جغرافیایی ایده‌آل کلرپارس به لحاظ قرار گرفتن در مجاورت آزاد راه و مسیر ریلی سراسری و با بهره گیری از ناوگان تخصصی مواد شیمیایی، حمل سالانه بیش از ۶۵ هزار تن محصولات تولیدی این شرکت را علاوه بر گستره کشور به سایر کشورهای هدف صادراتی نیز تسهیل و تسریع می کند.

محصولات کلر پارس در صنایعی نظیر آب و فاضلاب، شوینده و بهداشتی، نیروگ این شرکت با سرمایه ۳۲.۷ میلیارد تومانی و ۳۳۴ نفر نیروی انسانی، زیرمجموعه ۹۵.۲ درصدی هلدینگ تیپیکو بشمار می رود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.