سه‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲

کروناویروس وارد ایران نشده است

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: تاکنون موردی از ابتلا به کرونا ویروس جدید در کشور گزارش نشده است.

به گزارش قدس آنلاین، کیانوش جهانپور با بیان اینکه ساختار بیماریابی، شناسایی و مدیریت بیماری های واگیر در سراسر کشور براساس پروتکل های بین المللی و دستورالعمل های ملی فعال شده است گفت: سیستم بهداشتی و درمانی برای مواجهه با این بیماری آمادگی لازم را دارند.

وی در ادامه با اشاره به این که در کلان مناطق و پایتخت، بیمارستانهای معین با بخش ایزوله منفی آمادگی پذیرش مبتلایان احتمالی را دارند، گفت: تیم های واکنش سریع اورژانس کشور و آمبولانس های CBRNE برای هرگونه انتقال و اقدام فوریتی در آمادگی به سر می برند و همچنین نظام آزمایشگاهی اقدامات تشخیصی لازم را آغاز کرده است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت همچنین اظهار کرد: نتایج قطعی آزمایشگاهی حاکیست موارد معدود مشکوک ارجاع شده، مبتلا به کرونا ویروس جدید نبوده اند.

جهانپور براین موضوع تاکید کرد که در این رابطه سطح هوشیاری مناسبی در جامعه ایجاد شده و باید مراقبت کرد که این هوشیاری به اضطراب و نگرانی بی‌مورد بدل نشود.

بنابر اعلام وبدا، وی همچنین این را هم گفت گفت: کروناویروس جدید با مبدا چین، فعلا واکسنی ندارد، دارویی هم برای آن ساخته یا تایید نشده است و اطلاع رسانی صریح، صحیح و به هنگام انجام می شود وهموطنان توجهی به شایعات، حواشی و مطالب غیرمستند که از منابع و مراجع رسمی حوزه سلامت صادر نشده، نداشته باشند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.